У Сумах відзначили Міжнародний день поширення інформації про аутизм «блакитною» акцією

У Всесвітній день інформування про аутизм біля театру драми та музичної комедії ім. М. С. Щепкіна відбулась акція «Суми у блакитному». До участі в ній долучилась і заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко.

На переконання посадовця, у Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму потрібно активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали дійсно повноправними членами суспільства. «Починати треба вже сьогодні, щоб завтра наше суспільство стало доступнішним таким дітям та відкрило для них усі широкі можливості. Ці люди – звичайні, такі, як і ми, вони не повинні відчувати себе відчуженими», - говорить заступник голови обласних парламентарів.

Організаторами акції виступили колектив Сумського обласного реабілітаційного центру для дітей-інвалідів, команда Соціального гуртожитку для дітей-інвалідів та дітей позбавлених батьківського піклування, сім’ї, які виховують дітей з аутизмом, волонтери Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка та волонтерська організація «Крок назустріч».

У свою чергу директор Сумського обласного реабілітаційного центру для дітей-інвалідів Олена Сущенко зазначила: «Чим раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям».

Діти, які страждають на аутизм, зібрали з розмальованих блакитних шматочків серце, що символізувало можливості таких дітей до навчання, а також випустили в небо блакитні повітряні кульки.

Протягом акції волонтери розважали усіх оточуючих піснями, танцями та різноманітними флешмобами.

Уже традиційно цього дня була експонована виставка фото-робіт Наталії Кармазіної, присвячена Міжнародному дню поширення інформації про аутизм. Також батьки та діти змогли долучитися до участі у розіграші безпрограшної лотереї, отримати низку подарунків та поласувати смаколиками.

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, що відзначається щорічно 2 квітня, починаючи з 2008 року, встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН. Мета цієї дати — підкреслити необхідність допомагати людям, що страждають на невиліковні захворювання, та підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, які страждають на аутизм, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus