Стань донором – врятуй життя!

Донорські традиції, які вже зародилися в Сумах, мають особливе значення для порятунку людських життів. Однією з активних прихильників донорського руху є заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка вже багато років поспіль пропагує безоплатне донорство.

Відтак за спільної ініціативи Сумського обласного центру служби крові, заступника голови обласних парламентарів та Роменського міськвиконкому у Ромнах, де в минулому році відкрилась філія СОЦСК, відбувся круглий стіл на тему: «Донорство на Сумщині: європейський формат розвитку».

«На сьогодні ми можемо констатувати, що саме місто Суми є донорською столицею, де кількість донорів серед населення набагато перевищує не лише загальноукраїнські, а й світові показники, - зазначила Тетяна Головко під час відкриття заходу. - Наше прагнення і завдання – ще активніше розвивати авторитетний донорський рух».

Посадовець називає Сумський Центр крові унікальним для України підприємством. Перш за все, тому, що воно є прикладом успішної і ефективної співпраці влади і бізнесу. Треба зазначити, що попри те, що 25% акцій центру належить обласній раді, його утримання не коштує обласному бюджету ні копійки. Приватний інвестор – вітчизняна компанія «Біофарма» вклала у модернізацію та сучасне оснащення центру більше 2,5 млн. доларів США.

«Найважливішими факторами залучення нових донорів та організації кадрового донорства є по-справжньому європейські умови та рівень безпеки і сервісу, - говорить головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун. - На сьогодні у базі даних СОЦСК – близько 40 тисяч донорів».

Лідер донорського руху у Сумах, офіцер Націполіції Вячеслав Ганніч називає їх стратегічним, особливо-патріотичним ресурсом держави, на яких покладена висока місія – врятувати і допомогти.

Наша область – єдина, що має таку велику донорську родину, потужний досвід, красиві традиції. За статистикою 964 сумчанина є Почесними донорами України, по області їх  2 758 – це означає, що вони здали кров більше 40 разів, або плазму – більше 60 разів. Також в Сумах проживають 28 Заслужених донорів України, які здавали кров більше 100 разів або плазму – більше 120 разів. Всього по області це звання мають 35 донорів, а в Україні їх близько 115.

Як повідомила директор СОЦСК Наталія Трофименко, найближчим часом в Охтирці планується відкриття ще однієї філії Сумського обласного центру служби крові, зокрема вона висловила своє сподівання на те, що досвід їхнього закладу буде використано при реформуванні служб крові і в інших областях України.

Під час виступу голови ГО «Батьки онкохворих дітей» Оксани Смольнікової мова зайшла про хлопчика, який наразі лікується в Сумській дитячій онкогематології, - йому 11 років, він житель села Василівка Роменського району. Усіх небайдужих до долі дитини організатори заходу, в тому числі й заступник голови обласної ради, закликали долучитися до допомоги дитині.

Перед початком «круглого столу» заступник голови обласного депутатського корпусу відвідала Роменську філію СОЦСК, де поспілкувалася з її завідуючим Володимиром Костенком і також долучилася до здачі крові.

За словами Володимира Михайловича, донорська кров завжди потрібна, її чекають онкохворі, жертви катастроф, поранені і породіллі. В Ромнах і Роменському районі проживають 229 почесних донорів України і за словами завідуючого Роменською філією, з моменту відкриття Центру кількість людей, які бажають здати кров, постійно зростає.

Донори – це справжні герої, які живуть серед нас. Кров не має ціни, адже для хворих – це життя. Донори не питають, кого саме врятує їхня кров – вони просто приходять і здійснюють свій маленький подвиг. Саме з таких вчинків складається громадянське суспільство, - переконані учасники заходу.

В свою чергу Тетяна Головко зазначила, що це засідання безперечно не залишиться поза увагою. Вона висловила надію на те, що уся прогресивна спільнота міста і району підтримає цю шляхетну справу, і розвиватиме безоплатний донорський рух на теренах Роменщини, тим самим допомагаючи усім хто цього потребує.

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus