Кадетському корпусу ім. І. Г. Харитоненка - 10 років!

Кадетський корпус у Сумах розпочав свою роботу 15 серпня 1900 року. Це був своєрідний подарунок рідному місту від родини меценатів Харитоненків. 500 тисяч виділили вони на цей унікальний навчальний заклад. 1917 року був десятий випуск.

А потім на базі навчального закладу діяли курси червоних командирів. У 1924 році вони були перейменовані в 10-ту піхотну Сумську командну школу. Відбувся тільки один випуск. З 1925 року тут розташувалась Сумська піхотна школа імені М.В. Фрунзе, потім Сумська артилерійська школа імені М.В. Фрунзе, з 1937 р. - Сумське артилерійське училище ім. М.В. Фрунзе.

Після визволення Сум від загарбників з 1943 року тут розташовується Сумське вище двічі Червонопрапорне училище ім. М.В. Фрунзе (назва кілька разів змінювалася), нарешті з 1994 року - військовий артилерійський факультет при СумДУ, а з 2000 року - військовий двічі Червонопрапорний інститут ракетних військ.

Після розформування на його базі 21 вересня 2007 року рішенням 17 сесії Сумської обласної ради п’ятого скликання був створений Сумський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І.Г. Харитоненка. А з 8 вересня 2011 року почав діяти Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою ,,Кадетський корпус” ім. І.Г. Харитоненка.

Саме з нагоди десятих роковин відновлення роботи Сумського кадетського корпусу відбулося свято. На нього прийшли ті, хто допомагав відновити історичну справедливість: депутати обласної ради 5 скликання, випускники минулих років та їхні батьки, представники інших кадетських корпусів і кадетської співдружності, освітян, міської й обласної влади.

Відбувся «круглий стіл», де підбили підсумки 10-річної діяльності «кадетки». За час існування ліцею з 2008 року проведено 8 випусків – з 1099 кадетів більше 700 стали курсантами вищих навчальних закладів військових та інших силових структур. 177 колишніх ліцеїстів - учасники АТО, більшість - відзначені державними нагородами за мужність і героїзм. У закладі створена і продовжує нарощуватися потужна навчально-матеріальна база, діють спеціалізовані навчальні кабінети, музей навчального закладу, бібліотека, клуб на 600 місць, актова зала, народознавча світлиця, домова церква Івана Богослова, облаштовуються підвальні приміщення для занять спортивних секцій. Кадети не тільки добре навчаються (серед випускників 24 нагороджені золотими та срібними медалями), а й є переможцями і призерами багатьох змагань різного рівня. Варто лише зазначити, що в ліцеї підготовлено майстра спорту міжнародного класу, 5 майстрів спорту України, 68 - кандидатів у майстри спорту, 270 кадетів отримали спортивні розряди з різних видів спорту. 2017 року на базі Сумського ліцею було проведено 8 Всеукраїнську спартакіаду серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військо-фізичною підготовкою, де сумські кадети посіли перше місце.

Словом, багато чого зроблено в ліцеї, але чимало роботи, нових досягнень і випробувань - попереду.

Гості свята оглянули спальні корпуси, навчальні та класи самопідготовки, їдальню, спортивні куточки, відзначивши високий рівень навчально-виховної роботи і фізичної підготовки у Кадетському корпусі.

А потім в актовій залі ліцею відбулися урочисті заходи з пошануванням прапора корпусу, вперше прозвучав і своєрідний гімн ліцею, написаний артистами оркестру навчального закладу. Відзнаки обласної та Сумської міської рад, ОДА отримали офіцери, викладачі, вихователі, кращі кадетів за збереження та розвиток корпусу. Були вшановані й гості навчального закладу. Серед нагороджених - депутат обласної ради Микола Березін. Він отримав почесну відзнаку «Кадетського корпусу» ім. І. Г. Харитоненка за постійну допомогу й активну участь у житті навчального закладу.

- Нині багато молоді виїжджає за кордон, - сказав Микола Березін, звертаючись до присутніх, - а випускники кадетського корпусу залишаються в Україні: вони свідомо далі обирають військові, правоохоронні заклади, щоб служити державі. Це доказ того, що сумський Кадетський корпус виховує справжніх чоловіків, патріотів, які готові захищати Україну в будь-який складний період. І це результат щоденної кропіткої роботи — і колективу закладу, і самих вихованців.

У дружній атмосфері кадетської родини апофіозом святкування став концерт, підготовлений силами ліцеїстів та викладачів.

 

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus