В Миколаївській ОТГ відкрився збудований з «нуля» енергоефективний ЦНАП

У його модернізації взяли участь українські та шведські експерти. Центр надаватиме 10 тисячам мешканців Миколаївської громади Білопільського району більше 90 видів адміністративних послуг.

Будівництво та відкриття ЦНАПу відбулося за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Адміністративна будівля з таким рівнем енергоефективності вперше з’явилася в ОТГ України і це перший ЦНАП в Україні, що збудований з «нуля». Завдяки комбінації зелених технологій та екологічності матеріалів, громада може заощадити на опаленні та вентиляції приміщення в 4 рази більше, ніж у звичайних адмінбудівлях.

Перший секретар посольства Швеції та директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур привітав мешканців з відкриттям центру: «Дуже пишаюся тим, що мої колеги з Програми U-LEAD та з України, використали усю свою енергію, бажання, і сили для того, щоб побудувати Миколаївський ЦНАП. Куди жителі громади зможуть звертатися та отримувати якісні адміністративні услуги на які вони мають законне право. Я пишаюся тим результатом, якого ми добилися».

«Сьогодні вже очевидні результати роботи вашої новоствореної громади. Є ЦНАП, збільшився бюджет. Але я хочу звернутися з проханням, щоб ви працювали над тим, аби зробити пересувний ЦНАП. Є люди, які не можуть сюди потрапити через стан здоров’я, а для них також треба створювати комфортні умови. Велика подяка нашим партнерам, програмі «U-LEAD з Європою» за те, що допомагаєте в цей нелегкий для України час. Сподіваюся, що подальше співробітництво буде таким же сприятливим. Ми завжди відкриті, аби продовжувати цю роботу. Хочу акцентувати вашу увагу, що я допомагатиму у всьому, що стосуватиметься вашої громади», - звернувся до присутніх голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Він подякував керівнику Миколаївської об’єднаної територіальної громади Івану Ігнатьєву і наголосив, що вже очевидні зміни в тих ОТГ, де очільник – справжній господар. До такого відноситься і Іван Ігнатьєв. У нього є багато ідей і бажання працювати.

«ЦНАП в Миколаївській ОТГ – частинка Європи на Сумщині, – зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Не лише за формою, зовнішнім виглядом, а й за своєю суттю. Адже він надаватиме до сотні адміністративних послуг для населення та підприємців громади. Він створений завдяки співпраці як з нашими міжнародними донорами, так і обласної та місцевої влади. Ми знаємо, що вже оголошено новий конкурс в рамках програми «U-LEAD з Європою» і думаємо, що таких ЦНАПів на Сумщині буде більше».

Голова Миколаївської ОТГ Іван Ігнатьєв подякував Програмі «U-LEAD з Європою» та зазначив, що громада та її мешканці отримали чудову можливість, завдяки міжнародним партнерам, отримувати якісні адміністративні послуги у новій енергоефективній будівлі: «Від моменту, як з’явилася ініціатива побудувати ЦНАП і до сьогоднішнього його відкриття пройшло 13 місяців. У цей складний період, коли в країні йде війна, наші західні партнери подарували нам острівок Європи в 122 квадратних метри. Я дякую кращому депутату Володимиру Токарю, тим, хто відкриває на території ОТГ робочі місця і тим, хто працює на користь громади. Разом ми зможемо багато зробити».

У центрі буде створено 9 робочих місць, для фахівців, які пройшли навчання за спеціально розробленою програмою українськими та шведськими експертами.

Для розробки логотипу ЦНАПу проходив конкурс серед школярів громади. Перемогу в ньому здобула учениця Миколаївської ЗОШ Анжела Дородько.

В рамках програми «U-LEAD з Європою» на будівництво ЦНАПУ було виділено 3,5 млн грн. Ще 100 тисяч надано з обласного бюджету і 300 тисяч – кошти громади.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus