Марина Порошенко з робочим візитом відвідала Сумщину

Сьогодні, 27 березня, дружина Президента України Марина Порошенко завітала до нашого регіону. Робоча поїздка першої леді держави на Сумщину має на меті створення інклюзивно-ресурсних центрів у Сумській області.

Подорож Марини Порошенко Сумщиною розпочалася з візиту до дошкільного закладу Сумського НВК № 16 ім. Олексія Братушки. Тут разом із очільником Сумського обласного парламенту Володимиром Токарем та головою облдержадміністрації Миколою Клочком перша леді країни зустрілася з вихованцями та учнями інклюзивних класів.

Із січня 2018 року в дошкільному підрозділі відкрито інклюзивну групу. А в школі з 16 класів 9 – інклюзивні. Тут навчається 23 учні з особливими освітніми потребами.

Також пані Марина відвідала державний професійно-технічний заклад «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг», де здійснюється підготовка учнів із порушеннями розвитку за професією «Швачка», у якому навчаються 8 осіб з особливими освітніми потребами.

Сумщина долучилась до Всеукраїнського проекту Марини Порошенко з розвитку інклюзивної освіти. У рамках свого робочого візиту вона підписала разом із очільником Сумщини Миколою Клочком, першим заступником голови Сумської обласної ради Анатолієм Річкалем, головами райрад, керівниками ОТГ та міськими головами Меморандум про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у області.

Документом передбачено появу в Сумській області 22-х інклюзивно-ресурсних центрів на рівні територіальних громад. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 545 мережа ІРЦ має запрацювати вже з 1 вересня 2018 року. За словами Марини Порошенко, наразі на Сумщині працює лише 54 інклюзивні школи, де навчається 127 учнів з особливими освітніми потребами. Інклюзивною ж освітою охоплено всього 7 відсотків «особливих» дітей нашого регіону і це в той час, як 520 дітей знаходяться на індивідуальному навчанні.

«Ми розуміємо, що інклюзивна освіта дозволить дітям з особливими освітніми потребами відчувати себе рівними в українському суспільстві. Це право таких дітей на самостійне життя. Це можливість їхнього подальшого працевлаштування. І я вірю, що вже в близькому майбутньому українське суспільство буде таким, де цінують кожного», - підкреслила Марина Порошенко.

Для забезпечення доступних і якісних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами перша леді країни передала голові Сумської ОДА Миколі Клочку типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, розроблені Фондом Порошенка й рекомендовані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час створення нового освітнього простору.

Окрім того, Марина Порошенко провела нараду з головами районних рад, ОТГ та міськими головами щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus