Голова обласної ради взяв участь у Форумі ділових кіл України, що відбувся в Сумах

Сьогодні в обласному центрі зібралися представники найактивніших бізнес-асоціацій України, малого та середнього бізнесу, громадського сектору, сільськогосподарських фермерських колективів на Форум ділових кіл України «Від взаєморозуміння до взаємодії». До Сум приїхали представники чи не з усіх регіонів держави.

За словами організаторів, ділові люди країни стурбовані відсутністю державної політики з підтримки розвитку виробництва, бізнесу та сприятливих умов для розвитку реального сектору економіки, зменшенням кількості підприємств – і в сільському господарстві, й у інших галузях виробництва.

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар привітав присутніх і наголосив, що проблеми малого та середнього бізнесу йому знайомі, оскільки він майже все своє життя присвятив цій сфері, був керівником заводу, на якому працювало майже 300 людей.

«Однією з проблем, що перешкоджає розвитку малого і середнього бізнесу в Україні, є відсутність чіткої державної політики та законодавства в цій галузі, - зазначив Володимир Токар. - У нас відсутня програма стимулювання переходу від малого бізнесу в середній, немає супроводу бізнесів. Наразі з підвищенням мінімальної зарплати зросли податки для підприємців і відсутні податкові пільги. Тож усі сьогоднішні умови сприяють тому, або йти в тінь, або триматися на найнижчому рівні і працювати тільки для того, щоб прогодувати родину».

Тож, на думку голови обласної ради, необхідно починати з глобального бачення державою, як потрібно підтримувати українське підприємництво. Також, вважає Володимир Токар, треба змінити підходи в підтримці малого та середнього бізнесу. І ці питання повинні розв’язуватися не тільки на рівні уряду, а й Національного банку України, щоб забезпечити малому і середньому бізнесу доступ до кредитування, яке сьогодні практично відсутнє.

Спікер обласного парламенту зазначив, що на таких заходах, як Форум ділових кіл України, є всі можливості для напрацювання шляхів вирішення наболілих проблем. Тож побажав присутнім плідної роботи, пообіцяв, що депутати обласної ради підтримають ініціативи сумських підприємців.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко, виступаючи перед учасниками Форуму, зазначив, що в області зареєстровано майже 42 тисячі суб’єктів малого та середнього підприємництва, а кількість зайнятих працівників у сфері підприємництва становить понад 150 тисяч осіб. «У минулому році до обласного бюджету від діяльності таких суб’єктів надійшло 5,4 мільярда гривень податків і платежів – це свідчить про вагому роль малого бізнесу у розвитку економіки регіону, а Сумщина посіла перше місце за легкістю ведення бізнесу серед інших регіонів України, – говорив очільник області. – На рівні області ми, безумовно, підтримуємо підприємництво, в тому числі, і через фонд підтримки підприємництва. Але я хочу, щоб ця підтримка, як консультаційна, так і фінансова, зростала. Ми маємо зробити так, щоб підприємці – як рушійна сила соціально-економічного розвитку Сумщини, відчували себе спокійно».

Під час Форуму відбулися панельні дискусії. Вони стосувалися основних проблем малого та середнього бізнесу в Україні, впливу природних монополій на ефективність ведення бізнесу в Україні, проблемних питань ведення аграрного бізнесу та бізнесу на селі, розвитку реального сектору економіки в Україні, вироблення стратегії поведінки бізнесу і формування вимог до існуючої та майбутньої влади.

Поспілкувавшись, обговоривши найбільш кричущі проблеми, з якими стикаються підприємці, учасники Форуму ухвалили резолюцію, яка буде направлена до вищого керівництва держави. У ній зокрема йдеться про те, що основні зусилля уряду мають бути спрямовані на створення максимально сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу. Також серед вимог – розгляд проектів законів України, що знаходяться у Верховній Раді і стосуються підприємництва, усунення карально-репресивної моделі податкового навантаження, зменшення навантаження на фонд оплати праці та адміністративних штрафів, покращення інвестиційного клімату для малих та середніх підприємств тощо.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 28 березня 2018, 07:42

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus