Сумські лісівники відзвітували про свою роботу

Вчора відбулася прес-конференція начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Чигринця. Цей день для прес-конференції було обрано не випадково, адже саме 21 березня Генеральною Асамблеєю ООН започаткований Міжнародний день лісів.

На прес-конференцію, окрім журналістів, був запрошений директор департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської облдержадміністрації Ігор Кривозуб.

Під час спілкування з медійниками Віктор Чигринець зазначив, що пріоритетом роботи сумських лісгоспів є догляд та примноження лісового багатства регіону. Також він охарактеризував лісовий фонд області, зупинився на основних виробничих показниках діяльності лісогосподарських підприємств управління, їх здобутках, проблемах, планах та завданнях, які стоять перед лісівниками у 2018 році.

«Сьогодні з-поміж 25 регіонів України за лісовим ресурсним потенціалом Сумщина посідає 9 місце, за загальною площею земель. А ось за обсягами реалізації продукції в розрахунку на гектар землі, вартістю знеособленого кубометра деревини, сплатою податків до бюджетів і державних цільових фондів – серед лідерів. В 2017 році бюджетам і державним цільовим фондам сплачено 362 млн.грн., що на 66 млн.грн. більше відповідного показника у попередньому році», - говорить керівник підприємства.

Він детально охарактеризував роботу лісівників підприємств Сумського ОУЛМГ на кожній ланці лісогосподарського виробництва, починаючи від заготівлі лісового насіння та закінчуючи промисловою переробкою деревини.

«У структурі Сумського ОУЛМГ 12 лісогосподарських та 1 мисливське господарство. Кожного року підприємства відновлюють більше тисячі гектарів лісу. До речі, в Сумській області, як і в Україні, кожний другий гектар лісу створений штучно. За останні 10 років площа збільшилась на 4 тис. га. за рахунок створення нових лісів. Приріст лісових насаджень складає 1,2 млн. кубометрів у рік.», - зазначив Віктор Чигринець.

Зупинився начальник управління і на питаннях заготівлі, переробки та реалізації готової продукції. Особлива увага, за словами керівника господарства, приділяється протипожежному стану лісів. «У наших лісгоспах, на сьогодні, встановлені 22 вежі спостереження, де встановлені відеокамери. Фактично, ці вежі охоплюють весь лісовий фонд області. У кожному з лісгоспів, за монітором сидить працівник, який бачить усю підконтрольну територію. Якщо відбувається загоряння, людина дає команду, і її наші працівники, разом із ДСНС ліквідовують. Минулого року, за допомогою пожежних веж і камер відеоспостереження, ми змогли контролювати ситуацію з лісовими пожежами», — розповів Віктор Чигринець.

Однією з найбільших проблем залишається розкрадання лісу. Начальник управління зазначив, що для боротьби з тіньовим обігом деревини, як в Україні, так і в області діє єдина державна система електронного обліку. Охороняють лісові насадження спеціалізовані рейдові бригади, що є у кожному з державних підприємств області. В їх складі працюють колишні воїни АТО. Це має наявний результат. Так, минулого року на Сумщині виявили 54% самовільних рубок дерев (тоді як загальний результат в Україні складає 27%).

«Важливим питанням, - говорить керівник господарства, - є ураження соснових насаджень верхівковим короїдом. В області ураженню піддалися 1200 га соснового лісу. Єдиним методом попередження масового поширення шкідників є проведення санітарних рубок. Врахувавши, що 45% усіх лісових насаджень Сумщини – саме хвойні породи, а шкідник поширюється досить швидко, то екологічні втрати від нашестя короїда можуть бути незворотними».
Наприкінці зустрічі Віктор Чигринець подякував журналістам, за плідну співпрацю з висвітлення діяльності лісового відомства області і висловив надію, що і в подальшому ця робота триватиме, бо на думку начальника управління, саме спільними зусиллями журналістів і працівників лісової галузі Сумщини ми зможемо подбати про ліси України.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus