У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначили День людей з синдромом Дауна

У Сумському обласному центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів відбувся театралізований захід «Маленька країна, в якій ми є!». Його приурочили до Міжнародного дня людей з синдромом Дауна.

Свято відбулось за участі заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Головко, в. о. начальника Сумської митниці ДФС Олександра Шуцького, благодійників, батьків та усіх небайдужих, хто всіляко підтримує розвиток обласного центру реабілітації, а надто дітей, які його відвідують.

«Cьогодні особливий день для людей з синдромом Дауна, тож ми й організували для дітей, які проходять реабілітацію у нашому центрі, цей захід. Запросили керівництво області, всіх небайдужих, аби наші гості познайомились з особливими дітками, почули їх, дізналися про їхні проблеми», - сказала директор Центру Олена Сущенко.

Учасниками театралізованого дійства стали «сонячні» діти, які свої інтелектуальні проблеми компенсують приголомшливою душевністю, відкритістю та життєрадісністю.

За словами Олени Сущенко, в обласному центрі за рік проходять комплексну реабілітацію близько 700 дітей-інвалідів з різними патологіями, з них 4 – 5 відсотків - діти з синдромом Дауна.

«Такі діти мають уповільнений розвиток пізнавальних процесів, дрібної моторики, мови. Вони помітно відстають від однолітків у фізичному розвитку, тому дана категорія дітей відчуває певні труднощі під час входження до соціуму, - зазначає директор закладу Олена Миколаївна. - Головне для них – увага рідних та професійність фахівців реабілітаційного центру, які з ними займаються».

Центр функціонує з 2007 року як комунальна установа Сумської обласної ради — Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. За багаторічну практику в Центрі постійно впроваджуються новітні корекційні-розвиваючі методики: Монтессорі-терапія, казкотерапія, гідрокінезотерапія та низка інших.

«Ми побачили чудове театралізоване дійство, і вкотре переконались у тому, що діти з синдромом Дауна обдаровані не менше, ніж звичайні діти, вони мають художній талант, музичні танцювальні та співочі здібності. Нам варто частіше приділяти їм увагу. Це допоможе дітям Сонця краще адаптуватися у суспільстві», - зауважила Тетяна Головко.

Також у рамках заходу всі бажаючі мали нагоду переглянути фотовиставку, головними героями якої були особливі діти. Автором робіт є талановитий фотограф Наталія Кармазіна.

Дітям із синдромом Дауна, дійсно, складніше розвиватися, ніж їхнім звичайним одноліткам. Але за додаткової підтримки вони, як й інші малюки, вчаться ходити і говорити, читати і писати, малювати, займатися музикою і спортом. А головне - вони уміють дружити, захоплюватися, бути щасливими і робити щасливими інших.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus