У Сумах обговорили питання підвищення політичної активності жінок

6 березня, напередодні Міжнародного жіночого дня, у конгрес-центрі СумДУ відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Стратегії розширення участі жінок у політиці». Захід відбувся в рамках проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», що впроваджується Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Демократичного Фонду ООН. 

Участь у засіданні взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка наголосила, що політика досі залишається бар’єрною для українських жінок, і жительки Сумщини тому не виняток.

«Це загальноукраїнська проблема. Наразі в парламенті України понад 11% жінок, хоча європейські стандарти закликають до 30%, - говорить заступник голови обласних парламентарів. -Аналізуючи роботу жінок-депутатів діючої Верховної Ради, вони вдвічі більше виходять із законодавчими ініціативами, ніж чоловіки. Тому саме зараз на часі політичне лобі жінок, і саме ми повинні зробити усе для того, щоб бути почутими».

До обговорення питань щодо впровадження жіночого політичного лобі також долучилися депутати Сумської обласної та міської рад Наталія Калініченко, Оксана Малюк, керівник ГО «Жіночі крила Сумщини» Марина Нагорна, начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій ДСЗН ОДА Людмила Мусіяка, заступник голови Тростянецької РДА Аліна Шацька, сільський голова Печинської сільської ради Тростянецького району Любов Зоріна, заступник начальника відділу охорони здоров’я Сумської міської ради Світлана Хекало та інші.

Учасниці зібрання обговорили досвід політичного просування жінок у розвинутих країнах, проблеми з якими стикаються жінки у виборчому процесі та в політиці різних рівнів загалом та якими повинні бути політичні стратегії жінок в українській політиці.

За словами регіональної представниці проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» Юлії Савельєвої, яка виступила модератором «круглого столу», у межах проекту передбачена робота в декількох напрямках. Перш за все, це налагодження діалогу із політичними партіями щодо їх підтримки жінок-кандидаток та посилення спроможності представниць прекрасної статі брати участь у виборчих процесах.

У ході обговорення торкнулися й ролі громадської думки стосовно присутності жінки в політикумі. Дані останніх досліджень з цього приводу оголосила кандидат політичних наук, доцент СумДУ Андріана Костенко. Вона наголосила на необхідності розширювати кругозір виборців та пояснювати, що жіноцтво не замкнене в колі сім’ї, а має право реалізовувати свої здібності та амбіції і там, де правила вже встановили чоловіки.

За результатами засідання присутні дійшли згоди, що збільшення представництва жінок у політиці сприятиме винесенню на порядок денний нових тем та безперечно забезпечить прийняття більш виважених рішень у сучасних процесах державотворення.

Після зібрання учасницям проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» було вручено Сертифікати про успішне проходження навчання в школі жіночого політичного лобі, що тривало протягом 2016-2017 років. Натомість жінки висловили вдячність регіональному координатору проекту Юлії Савельєвій за допомогу та підтримку у проходженні навчання та стажування, що пройшло в рамках проекту.

 

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus