Депутати комісії облради з питань бюджету погодили зміни до обласного бюджету Сумської області на 2018 рік

Рекордним за кількістю розглянутих питань виявилося чергове засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Сумської обласної ради. На розгляд було внесено більше двадцяти питань і всі вони потребували детального вивчення і прийняття відповідного рішення. То ж до обговорення було залучено кількох керівників чи представників департаментів та управлінь ОДА.

Певно й не безпідставно найбільше часу депутати відвели на розгляд проекту рішення «Про внесення змін до рішення Сумської обласної ради від 20 грудня минулого року. Адже йшлося про обласний бюджет Сумської області на 2018 рік.

Заслухавши доповідача - директора Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олену Батраченко – народні обранці перейшли до обговорення.

Голова постійної комісії Микола Березін особливу увагу приділив питанню фінансового забезпечення освітньої галузі в області. На його думку, Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації має провести аналіз ефективності використання бюджетних коштів.

Микола Якович особливу увагу також акцентував на тому, що у новостворених ОТГ не переймаються збереженням закладів позашкільної освіти.

- Тому необхідно негайно налагодити активну співпрацю між районними відділами освіти й освітянськими підрозділами в ОТГ у цьому напрямку, аби не допустити знищення установ позашкільного виховання, - зауважив він.

Далі голова профільної комісії зосередився на проблемах медичної допомоги дітям. У Сумській області кількість дітей віком до 18 років у порівнянні з 2016 роком зменшилася, не виняток і сільська місцевість, залишається високим показник їх захворюваності. Зріс показник кількості померлих дітей віком до 1 року. Збільшилася кількість дітей-інвалідів. І що дуже важливо - знизився показник охоплення дітей диспансерним наглядом у міських і районних лікарнях. Тому все більше малих хворих лікуються у Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. Тільки кілька цифр. Так, у 2017 році в обласному закладі проліковано 13 727 дітей, серед яких 34% - це діти м. Суми, 6% - м. Охтирка, 5,8% - Білопільського району, 14% - Сумського району.

У той же час заклад потребує коштів на проведення капітального ремонту та заміну застарілого обладнання. Враховуючи те, що ця установа несе відповідальність за збереження здоров’я дитячого населення всієї області від народження до 18 років, Микола Березін уніс пропозицію рекомендувати обласній державній адміністрації, обласній раді підготувати пропозиції щодо приведення КУ «Сумська обласна дитяча клінічна лікарня» до рівня провідного медичного закладу охорони здоров'я Сумщини з урахуванням співфінансування з міст, районів та ОТГ області. Саме у цьому медичному закладі має надаватися високоспеціалізована лікувально-профілактична допомога хворим дітям усієї Сумщини, що потребують спеціальних методів діагностики та лікування. Також запропонував додатково врахувати кошти у сумі 200 тис. грн на придбання обладнання для ортопедо-травматологічного та офтальмологічного відділень. Зазначені пропозиції при внесенні змін до обласного бюджету в частині розподілу коштів від перевиконання дохідної частини обласного бюджету на наступній сесії обласної ради.

Ще одна медична установа - обласний клінічний лікарсько-фізкультурний диспансер, куди щорічно на прийом до лікарів звертається 44-45 тис. осіб. Під диспансерним наглядом перебуває близько 5 тис. осіб, які займаються фізичною культурою і спортом та є жителями м. Суми. Заклад щорічно забезпечує обслуговування 250-260 спортивно-масових заходів із кількістю учасників 28-29 тис. сумчан. У 2017 році у відділенні лікувальної фізкультури пройшли курс реабілітації немедикаментозними методами 40 спортсменів з інвалідністю товариства «Інваспорт». Проліковано 160 дітей із малозабезпечених сімей. Також пройшли медичний огляд 85 чоловік з числа внутрішньопереміщених осіб з тимчасово окупованих територій. Усі вони – спортсмени та фізкультурники. Одночасно проходять лікування та реабілітацію учасники АТО та члени їх родин, які проживають у м. Суми. Наявне в диспансері медичне обладнання є застарілим та вкрай потребує оновлення, адже експлуатується понад 20 років. Враховуючи, що основна робота закладу пов’язана з наданням кваліфікованої медичної допомоги та проведення профілактичних заходів жителям Сум, Микола Березін висунув пропозицію рекомендувати обласній державній адміністрації звернутися до міського голови м. Суми з питання виділення з міського бюджету коштів у сумі 800 тис. грн на придбання апарату ударно-хвильової терапії, ультразвукової та лазерної терапії, сучасних тренажерів для диспансеру. Депутати цю пропозицію підтримали.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко звернув увагу членів комісії на необхідність заміни рентгенапарату в травмпункті Сумської обласної дитячої клінічної лікарні. При цьому зауважив, що цей травмпункт обслуговує переважно дітей м. Суми. Тому заступник голови обласної ради Тетяна Головко й унесла пропозицію рекомендувати обласній державній адміністрації опрацювати спільно з міським головою м. Суми питання співучасті міського бюджету в придбанні рентгенапарату для травмпункту обласної дитячої клінічної лікарні. На часі й виділення 200 тис. грн на придбання медобладнання.

Коли вже заговорили про цей комунальний заклад облради, то з’ясували, що тут необхідно провести і капітальний ремонт харчоблоку. Народні обранці були одностайні і підтримали ще одну пропозицію свого колеги Тетяни Головко: рекомендувати ОДА опрацювати спільно з районами, містами й ОТГ області питання співфінансування.

Більшість членів комісії запропонувала рекомендувати обласній державній адміністрації доопрацювати питання виділення коштів у сумі 2,4 млн. грн. на реконструкцію системи кондиціювання та вентиляції повітря та коригування проектно-кошторисної документації по Державному архіву Сумської області.

У результаті обговорення змін до бюджету поточного року депутати пристали на пропозицію начальника управління молоді та спорту ОДА Дмитра Лантушенка виділити 32,5 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення робіт з освітлення діючої ділянки лижеролерної траси. А також рекомендували обласній державній адміністрації опрацювати питання видання книги про видатних біатлоністів Сумщини Валентини та Вікторії Семеренко, придбання рентгенапарату для Шосткинського міжрайонного протитуберкульозного диспансеру за рахунок коштів обласного бюджету, місцевих бюджетів районів та міст, мешканці яких обслуговуються в цьому закладі, розглянути питання проведення всеукраїнських змагань із заїзду байдарочників (10-20 км) на приз дворазового чемпіона олімпійських ігор О. М. Шапоренка та, за необхідності, врахувати зазначені заходи в Програмі розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2017-2020 роки, поліпшенні житлово-побутових умов жителя м. Суми, заслуженого майстра спорту України з панкратіону, члена національної збірної команди України, семиразового чемпіона світу з панкратіону, двічі нагородженого відзнакою «Кращий спортсмен року» за версією Всесвітньої спортивної організації FILA Дмитра Баранова.

При підготовці доповнення до проекту рішення щодо змін до обласного бюджету на 2018 рік, які мають затвердити на черговій сесії, депутати рекомендували ОДА врахувати й інші пропозиції депутатів Олега Бояринцева, Олександра Стрельченка, Катерини Приходько, Миколи Березіна, Тетяни Головко. Зокрема йшлося про виділення коштів на заміну вікон у Шосткинському міжрайонному протитуберкульозному диспансері, придбання вуличних тренажерів для обласного дитячого протитуберкульозного санаторію (м. Шостка), холодильника для КЗ СОР «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», заміну вікон в КЗ СОР «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення», на реконструкцію водопровідних мереж с. Мокіївка Роменського району. допомогу окремим громадянам.

Депутати профільної комісії облради з питань бюджету в результаті детального його обговорення погодили проект рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення Сумської обласної ради від 20.12.2017 «Про обласний бюджет Сумської області на 2018 рік» з урахуванням пропозицій комісії та рекомендували внести його на розгляд обласної ради, а також врахувати зазначені пропозиції при внесенні змін до обласного бюджету в частині розподілу коштів від перевиконання дохідної частини обласного бюджету на наступній сесії облради.

 

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus