Туризм є важливим чинником розвитку економіки

На цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час виїзного засіданняпостійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики у Путивльському районі. Головна тема зустрічі – забезпечення ефективного і комплексного (економічного, соціального, екологічного та інноваційного) використання наявного туристичного потенціалу Путивльського району.

«Сьогодні туризм варто визнати пріоритетним сектором національної економіки, - зазначає Тетяна Головко. - Зараз нам необхідно запровадити міжвідомчу координацію діяльності, реалізовувати туристичні проекти та розвивати інфраструктуру, що сприятиме розбудові туристичного потенціалу усієї Сумщини».

У засіданні також узяли участь начальник відділу туризму Сумської ОДА Юрій Гладенко, голова Путивльської районної ради Євген Южаков, голова РДА Микола Шульга, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів РДА, директор Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль Сергій Тупик, старший науковий співробітник заповідника Борис Кірбаба, представники освітньої сфери та підприємці.

Голова обласної постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту та молодіжної політики Ігор Науменко високо оцінив туристичний потенціал Путивльщини і назвав його основним фактором соціально-культурного розвитку району.

«Туристичний бізнес можна справедливо вважати бізнесом XXI століття, тому що він є одним із найбільш динамічних і прибуткових», - зазначив він.

Депутат обласної ради від Путивльського району Галина Меньшова репрезентувала присутнім номер журналу «Дипломат», де в рубриці «Малі міста – великі враження» розповідається про туристичну Путивльщину. Галина Павлівна також говорила про необхідність, у першу чергу, визначення туристичного продукту Путивльського району, а потім вже про способи його репрезентації в Україні та за кордоном.

Окремо обласні депутати цікавилися сприянням місцевої влади в розбудові туристичної та інженерної інфраструктури населених пунктів району. З цього приводу голова Путивльської районної ради Євген Южаков зазначив: «Кілька років ми вже говоримо про необхідність розвитку туризму. Ми зможемо зробити конкретні кроки в цьому напрямку тільки після створення Путивльської громади».

Протягом дня обласні парламентарі знайомилися з історичними та культурними пам’ятками Путивльського району. Підсумовуючи засідання, голова комісії Ігор Науменко надав кілька слушних пропозицій, зокрема для шляхів ефективного застосування об’єктів туристично-рекреаційного призначення.

Довідково: Стародавній Путивль є справжньою перлиною Сумщини. З Путивля починав свій похід проти половців герой «Слова о полку Ігоревім».

У роки Великої Вітчизняної війни Сумщина стала колискою партизанського руху. І саме на Путивльщині, у Спадщанському лісі, зародилось і почало діяти Сумське партизанське з’єднання під командуванням двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака і Героя Радянського Союзу С. В. Руднєва. Сьогодні у Спадщанському лісі відкрито музей партизанської слави. 

Недалеко від Путивля – село Нова Слобода. Його ще називають «українською Хатинню». 7 липня 1942 року фашисти знищили тут 586 мирних жителів. У пам’ять про цю трагічну подію у 2004 році споруджено монумент жертвам фашизму «Дзвін скорботи». Привертає увагу туристів путивльський край і своїми духовними святинями – Сафроніївським та Мовчанським монастирями. 

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus