Заступник голови облради: «На Сумщині слід будувати культуру донорства»

Заступник голови Сумського обласного депутатського корпусу Тетяна Головко та члени громадської організації «Жіночі крила Сумщини» на чолі з її керівником Мариною Нагорною відвідали з робочим візитом Сумський обласний центр служби крові» (СОЦСК).

Вони зустрілися з головним лікарем центру Світланою Кривцун та обговорили нагальні питання стосовно донорства на Сумщині. Зокрема було загострено увагу на залученні донорів у районах області.

За словами Тетяни Головко, на Сумщині вкрай необхідно будувати культуру донорства, адже це перш за все - громадянський обов’язок суспільства перед тими, хто потребує допомоги.

«Задумуючись над важливістю донорства, варто пам'ятати – один донор рятує життя трьом людям. Увесь цивілізований світ практикує безоплатне добровільне донорство, яке безпосередньо пов’язане з активною позицією громадян, і ми повинні наслідувати це явище, - зазначила Тетяна Головко. - Я приємно вражена умовами та якістю обстеження пацієнтів у СОЦСК. Ще раз переконалась у тому, що наш центр крові найбезпечніший. Він відповідає європейським стандартам».

У ході візиту головний лікар центру ознайомила гостей з методами та умовами заготівлі, обстеження, лейкофільтрації, зберігання та відвантаження крові та плазми.

Загалом же обласний центр крові займається заготівлею донорської крові, її переробкою на компоненти та виготовляє з них препарати донорської крові. Дана продукція використовується лікувально-профілактичними закладами області для лікування хворих і потерпілих.

«Я дуже задоволена, що в нашій області є такий потужний донорський центр, - зазначила керівник ГО «Жіночі крила Сумщини» Марина Нагорна. – Це саме те, чого я прагну досягти, створюючи кризовий центр для жінок, де реально були б відповідні умови, допомога і підтримка тим, хто потрапив у біду».

За результатами зустрічі з керівництвом СОЦСК заступник голови облради та члени ГО «Жіночі крила Сумщини» прийняли рішення започаткувати у межах регіону просвітницькі донорські акції.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus