Керівництво області переймається ситуацією на ринку молока

Підвищення якості молочної продукції та врегулювання ситуації на обласному ринку молока обговорили за «круглим столом» представники влади області, директори молокопереробних підприємств та очільники профільних управлінь у Сумській області.

З 1 липня молоко «від населення» переробники більше не купуватимуть. Це пов’язано із впровадженням нового Державного стандарту, згідно з яким Україна стає на шлях впровадження європейських санітарно-гігієнічних норм в процесі переробки молока. Тобто очікується, що незабаром буде лише 3 сорти молока для харчової промисловості: екстра, вищий і перший. Відтак молоко другого ґатунку, що сьогодні переважно надходить від населення, переробники закуповувати не зможуть.

За словами заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Головко, багато селян, заробляють на життя тим, що здають молоко, тому через необхідність впровадження нового Держстандарту вони можуть втратити заробіток.

Посадовець зазначила, що наразі виходом з ситуації є створення кооперативів та сімейних фермерських господарств. Тож зараз вкрай необхідно окреслити напрямки підтримки домогосподарств та кооперативів, що стануть у цьому випадку альтернативою.

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Маслак, обласною програмою розвитку АПК передбачена фінансова підтримка комунальних підприємств. Наразі до неї розробляються зміни, щоб зробити її умови більш привабливими для людей.

За словами голови Сумської ОДА Миколи Клочка, ще одним важливим завданням у аграрній сфері є вирішення проблеми зі зменшенням поголів’я корів та підвищення якості молока, що збирається від населення. Адже, на думку присутніх представників молокопереробних підприємств, першочергово необхідно впливати на якість, а вже потім говорити про ціну і переробку.

Молокозаводам вигідніше закуповувати сировину крупними партіями, про що свідчить і статистика: більшість молока надходить на переробні підприємства нашої області, а саме 80 відсотків, від сільськогосподарських підприємств, решта - від населення.

Створення сімейних фермерських господарств наразі всіляко підтримується державою. Ферми, де буде утримуватися до 12 корів, закуплене доїльне та охолоджувальне обладнання, є ще одним перспективним важелем впливу на ринку молока. Адже в конкурентних умовах переваги має той виробник, котрий пропонує вищу якість продукції.

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus