На Краснопільщині відкрито сучасний ЦНАП

«Сьогодні на Сумщині дійсно визначна подія – на Краснопільщині відкрився перший в області центр адміністративних послуг, що розташований в ОТГ. Окрім того, разом із стаціонарною установою діятиме мобільний підрозділ ЦНАПу, який обслуговуватиме населення у віддалених населених пунктах Краснопільщини, людей з особливими потребами і який забезпечить надання адміністративних послуг даній категорії споживачів прямо вдома або в лікарні», - наголосив під час урочистостей голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Створити гідний ЦНАП в Краснопільській громаді виявилося можливим завдяки співпраці одразу з двома програмами міжнародної допомоги – програмі U-LEAD з Європою та Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Таким чином вдалося відремонтувати приміщення і закупити обладнання, навчити фахівців. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 1,4 млн грн. На співфінансування проекту було виділено 100 тис.грн з обласного бюджету та 250 тис.грн – кошти Краснопільської ОТГ.

«Умови, в яких працюють сьогодні співробітники ЦНАПу, створені для людей і заради людей, – зазначив голова ОДА Микола Клочко. – І це результат співпраці влади, громади, громадських організацій та наших європейських партнерів, без допомоги яких це зробити було б неможливо».

Краснопільский селищний голова Юрій Яремчук подякував представникам міжнародних організацій за співпрацю і зазначив: «В Україні наразі проходить одна з найважливіших реформ за часів незалежності – це реформа децентралізації, яка створює умови для розвитку громад, територій і спонукатиме до розвитку країни в цілому. Децентралізація – це не просто гасло, а, в першу чергу, покращення в сфері освіти, охорони здоров’я, сталого економічного розвитку і адміністративних послуг».

Краснопільська ОТГ разом із Миколаївською громадою Білопільського району стали переможцями конкурсного відбору проектів на створення сучасних Центрів надання адмінпослуг за європейськими стандартами. Таких в Україні було відібрано 100 громад. 

Люди радіють. Вони говорять, що якщо раніше потрібно було відвідати декілька установ, аби вирішити лише одне питання, тепер ця процедура значно спроститься. Громадяни матимуть змогу в одному приміщенні отримати паспорт, свідоцтво, дозвіл чи ліцензію на певну діяльність, рішення про призначення пенсій, субсидій, матеріальної допомоги тощо. Також тут є дитячий куточок.

Олеся Омельченко, директор ЦНАПу Краснопільської громади говорить, що за короткий проміжок часу створене сучасне приміщення з комфортними умовами як для відвідувачів, так і для персоналу, а також все необхідне обладнання з програмним забезпеченням для надання нових та якісних послуг. «Завдяки створенню Центру більше 16 тисяч мешканців об’єднаної громади отримали доступ до понад 100 видів адміністративних послуг. Тут працюватимуть10 фахівців, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розробленого українськими та шведськими експертами», - наголосила керівник ЦНАПу.

Участь у відкритті Центру взяла керівник команди в Україні напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» Марія Горностай. «Ми дуже раді, що до нашої програми долучилися такі активні громади, як Краснопільська, адже відкриття Центру стало результатом ефективної партнерської роботи з громадою, – говорила вона. – Саме будівництво коштувало більше 70 тисяч євро. А ще, крім власне будівельних робіт, наша програма здійснювала навчання персоналу ЦНАПу. На сьогодні тут працює 10 кваліфікованих співробітників, які готові якісно надавати послуги громаді».

Тамара Харченко, координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Сумській області розповіла: «Краснопільська громада є нашим надійним партнером ще з 2010 року. Плідні роки співпраці довели, що велике бажання до змін та маленький поштовх можуть зробити в громаді грандіозні перетворення».

До створення емблеми і девізу ЦНАПу долучилися учні місцевих шкіл. Під час урочистостей їм було вручено призи.

Далі ЦНАП оглянули жителі Краснопільщини. Першим відвідувачем став маленький хлопчик, який залишив позаду маму й тата і зацікавлено розглядав приміщення. Голова ОДА Микола Клочко зауважив, що саме для підростаючого покоління ми нині й будуємо майбутнє.

Володимир Токар поспілкувався з працівниками ЦНАПу, жителями селища і наголосив: «Я, як голова обласної ради, відвідав багато новостворених ОТГ в області, і скажу: там, де керівник – справжній господар, у тих ОТГ вже відчувається покращення. Саме до таких відноситься і ваша Краснопільська ОТГ. Хочу подякувати за це Юрію Яремчуку – молодому, амбітному, креативному керівнику. Знаю, що в нього багато ідей, є сили і бажання працювати. Втім, як відомо, один у полі не воїн, тому допомагайте йому і всі разом ви зможете зробити свою ОТГ комфортною для проживання. Такою, що вам навіть жителі обласного центру заздритимуть!»

Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

Останнє оновлення на Четвер, 15 лютого 2018, 18:15

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus