Сумщина відзначила 29-ту річницю виведення військ з Афганістану

15 лютого цього року Україна відзначає 29-ту річницю виведення радянських військ з республіки Афганістан. З цієї нагоди у Сумах, біля меморіального пам’ятника воїнам-афганцям зібрались керівники міста та області, представники ветеранських організацій, ті, хто безпосередньо брав участь у воєнних діях, та громадськість.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль долучився до заходу та зазначив, що «гарячі точки» показали, - наші хлопці гідні героїзму батьків і дідів, які перемогли німецьких загарбників у роки Другої світової війни. 

«Сьогодні ваш безцінний бойовий досвід потрібний для підготовки наступних поколінь, - зауважив посадовець. – Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу, вдячність та наслідування для молоді».

Також, звертаючись до присутніх воїнів-інтернаціоналістів, Анатолій Річкаль наголосив на тому, що попри будь-які суперечності необхідно знаходити спільну мову, адже усі без обмежень солдати були вірні своєму військовому обов’язку. Окремо він подякував усім, хто носив військові шинелі, за стійкість та витримку.

На мітинг, присвяченому вшануванню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, також були присутні народний депутат України Олександр Сугоняко та голова Сумської ОДА Микола Клочко.

За словами останнього, на тій війні «афганці» не боялися дивитися в очі смерті, під час російської агресії вони також серед перших пішли захищати свою державу, показали молодим побратимам приклад мужності і звитяги.

Перед присутніми виступив і голова Сумської міської організації УСВА Володимир Рикун. Як він зазначив, тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдат і офіцерів. За статистикою, лише сумчан в Афганістані загинуло понад 120 осіб, а тих, хто залишився живим, спогади минулого супроводжуватимуть все життя.

Присутні схилили голови перед вічною пам'яттю воїнів, які не повернулися на рідну землю з іракської пустелі та усіх «гарячих» точок інших держав, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Вшанували загиблих, віддаючи їм честь та повагу, вихованці Сумського кадетського корпусу ім. І. Г. Харитоненка.

Цього ж дня в обласній філармонії відбулися урочистості. За вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді Сумщини та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав перший заступник голови обласного депутатського корпусу нагородив відзнакою Сумської обласної ради голову Сумської міської організації УСВА Володимира Рикуна.

З кожним роком історія все далі віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги тисяч синів і дочок, які є прикладом мужності для усіх наступних поколінь захисників.  

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus