Ukrainian English Polish


Роменці – учасники Всеукраїнської акції єднання «Україна моя вишивана»

Депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич стала учасником Всеукраїнської акції єднання «Україна моя вишивана», долучившись до доброї справи. Їй випала честь вишити частинку полотна карти.

А передісторія події, що відбулася в Ромнах, така: 22 червня 2017 року в селищі міського типу Скала-Подільський Борщівського району Тернопільської області стартувала акція «Україна моя вишивана». Її мета – об’єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини у любові до спільного генетичного коду нації української вишиванки. На велетенському різнобарвному, бо кожна область вишивається всіма кольорами українського вінка, полотні (розміром 3 на 1,5 метра) зображена карта України.

Відтоді вона подорожує країною. І ось цими днями репрезентація карти-вишиванки відбулась у Центральній міській бібліотеці міста Ромни.

Цю карту-оберіг уже мали честь приймати 18 областей України (Сумщина у цьому переліку – 19). Далі її шлях проляже до Запорізької, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської та Київської областей. Майже вісім місяців вона мандрує обласними і районними центрами, містами, селищами і селами, її вишивають у навчальних закладах, будинках творчості, у музеях і бібліотеках, у госпіталях, у міських і районних адміністрація.

- До створення карти вже долучилися майже шість тисяч українців від трьох до майже дев’яносто років. Велика честь бути учасниками благородної справи випала і роменцям. Сталося це завдяки директору Роменської ЗОШ № 8 Ірині Головач, - розповідає обласний депутат Вікторія Мурич. - Після того, як карта відвідає всі області України, організатори вирушать з нею до Латвії, куди їх запросила українська діаспора.

Закінчити патріотичну акцію планують у липні наступного року. Опісля карта ще раз помандрує Україною, де її зможуть побачити всі охочі. Відтак зберігатимуть вишиванку у Скала-Подільському краєзнавчому музеї.

Також читайте:

1 січня 2018 року розпочався черговий етап е-декларування!

Увага!
20 березня 2018 року о 10 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus