Сумщина демонструвала здобутки щодо реформування ЗМІ та співпраці з владою медійникам з інших регіонів України

«Вже до кінця 2018 року має завершитися процес роздержавлення ЗМІ. Приємно констатувати, що Сумщина має кращі показники в Україні у питанні реформування комунальних друкованих видань. Це – спільний результат органів місцевого самоврядування та редакторів», - наголосив перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль під час зустрічі з редакторами і журналістами друкованих ЗМІ з Сумської, Рівненської, Волинської, Харківської областей та Києва. 9 лютого медійники взяли участь у міжрегіональній нараді «Успішна реформа місцевої преси як невід’ємна складова розвитку і захисту національного інформаційного простору та свободи слова в Україні», що відбулася на Сумщині.

Як повідомила голова громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ Сумщини» Наталія Калініченко, це вже шоста зустріч міжрегіональної групи журналістів, які працюють над реформуванням ЗМІ. Раніше майстри пера вже побували в Рівненській, Донецькій та Луганській областях. А цього разу свої здобутки щодо реформування ЗМІ та співпраці з владою їм демонструє Сумщина.

Анатолій Річкаль розповів гостям про інформаційну та територіальну особливість регіону, акцентував увагу на прикордонні. Зокрема, що Сумщина має 562 км кордону з Російською Федерацією і тому важливо усвідомлювати всю необхідність державної політики і не нехтувати публікаціями, які несуть посил на зміцнення державності та незалежності.

У цьому сенсі перший заступник голови обласної ради висловив думку, що не зовсім вдало вибраний час для реформування друкованих ЗМІ, оскільки: «Там, де починається війна, закінчується правда. Втім, процес розпочатий, тому потрібно досить серйозно редакторам розумітися в суспільно-політичній та економічній ситуації і намагатися втримати газети у складних умовах сьогодення».

Секретар Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президентові України Олександр Бухтатий розповів про сучасну тенденцію розвитку ЗМІ по всій Україні, у тому числі й на Сумщині.

Доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Набруско назвав питання, які обговорюються на нараді, питаннями національної безпеки, професійної етики журналістів та питаннями гармонізації усієї сфери суспільних відносин в Україні.

Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій Над’ярний зазначив, що в області з 21 комунальної газети 13 редакцій обрали перший етап роздержавлення, 8 – другий етап. З тих 13, що обрали перший етап реформування, 11 вже працюють як нові суб’єкти господарської діяльності. Недореформованими залишились обласна газета «Сумщина» та районна «Кролевецький вісник».

Загалом під час наради обговорювали всеукраїнську медіа-акцію «Реформована преса – українській армії», основні засади інформаційної безпеки у регіональному вимірі, практичний досвід щодо успішного розвитку місцевої преси, співпрацю з правоохоронними органами, налагодження конструктивної взаємодії з органами державної влади та органами місцевого самоврядування тощо. 

Після наради гостям була організована екскурсія обласним центром, наступного дня відбулася зустріч із прикордонниками.

Останнє оновлення на Неділя, 11 лютого 2018, 17:27

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus