Прогнозні показники наповнення обласного бюджету на 2018 рік обговорили депутати профільної комісії

Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Микола Березін переконаний, що Програму соціального та економічного розвитку Сумської області на 2018 рік необхідно доповнити прогнозними показниками наповнення обласного бюджету в розрізі видів надходжень, міст, районів, ОТГ області.

Днями на засіданні комісії Микола Якович, звертаючись до колег, озвучив цю думку. Після детального обговорення питання, депутати прийняли рішення, яким рекомендували обласній державній адміністрації доповнити Програму соціального та економічного розвитку Сумської області на 2018 рік прогнозними показниками наповнення обласного бюджету в розрізі видів надходжень, міст, районів, ОТГ області та внести відповідний проект рішення на розгляд обласної ради. Крім того, ОДА має надати обласній раді інформацію про виконання основних показників економічного і соціального розвитку Сумської області на 2017 рік. Для виконання відведено двотижневий термін.

Члени комісії з питань бюджету пристали на іншу пропозицію Миколи Березіна та порекомендували головам постійних комісій обласної ради розглянути підсумки роботи відповідних виробничих галузей Сумської області за 2017 рік.

Депутати також погодили внесення змін до обласного бюджету Сумської області на 2018 рік розпорядженням голови облдержадміністрації у частині іншої субвенції з селищного бюджету смт Краснопілля та міського бюджету м. Охтирка, а також передачу на спеціальний фонд державного бюджету залишків коштів, кредиторської та дебіторської заборгованості спеціального фонду обласного бюджету, що утворилися станом на 01.01.2018 за рахунок власних надходжень бюджетних установ ветеринарної медицини.

В обговоренні наступного питання порядку денного засідання взяли участь усі присутні депутати. Адже йшлося про виконання доручення постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва від 7 жовтня 2017  року в частині питання збереження мережі закладів позашкільної освіти в районах області.

Але спершу заслухали директора Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Вікторію Гробову про ситуацію, що склалася в області з функціонуванням закладів позашкільної освіти. Директор департаменту зауважила, що існує велика проблема з передачею майнових комплексів закладів позашкільної освіти до об’єднаних територіальних громад. Наразі діти, які мешкають у Миколаївській ОТГ Білопільського району, Шалигинській ОТГ Глухівського району, Миропільській ОТГ Краснопільського району, Боромлянській ОТГ Тростянецького району, Дружбівській ОТГ Ямпільського району, Зноб-Новгородській ОТГ Середино-Будського району, Чупахівській ОТГ Охтирського району, Хотінській ОТГ Сумського району, позбавлені права на здобуття позашкільної освіти. Проблемним є питання щодо збереження мережі гуртків у Недригайлівській ОТГ, Охтирському районі.

Голова постійної комісії Микола Березін наголосив на необхідності співпраці об’єднаних територіальних громад з районними державними адміністраціями. Крім того, зробив припущення, що, можливо, доцільно було б узагалі залишити заклади позашкільної освіти та охорони здоров’я на утриманні за рахунок районних бюджетів.

Микола Якович уніс й інші пропозиції, що лягли в основу ухвалених комісією рішень. Зокрема було рекомендовано обласній державній адміністрації створити робочу групу із залученням депутатів обласної ради для вивчення питання функціонування закладів позашкільної освіти в області й за підсумками її роботи розглянути це питання на засіданні колегії обласної державної адміністрації, а колегам з постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики – розглянути питання функціонування закладів позашкільної освіти в області на своєму засіданні.

Про підсумки діяльності робочої групи обласної ради з вивчення питання ефективного використання природних ресурсів у Сумській області доповів Микола Березін. Інформацію було взято до відома та рекомендовано Управлінню Служби безпеки України у Сумській області, Головному управлінню Національної поліції України у Сумській області прискорити перевірку фактів невідповідності укладення додаткових угод до договорів оренди земель приватної власності на території Тростянецького району й інших районів Сумської області та проінформувати про результати обласну раду. Запропонувати голові обласної ради заслухати на позачерговій сесії обласної ради питання ефективності використання природних ресурсів Сумської області та інформацію правоохоронних органів з питання ефективного використання земель на території Буринського району.

Не залишилися депутати осторонь і нагальної необхідності проведення капітального ремонту в Сумській обласній дитячій клінічній лікарні. А тому одноголосно порекомендували ОДА невідкладно опрацювати це питання і винести на розгляд обласної ради.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus