В обласній раді відбулася робоча зустріч із представниками організації «Німецьке об’єднання народних університетів»

«Різні форми освіти відіграють важливу роль в контексті децентралізації, адже якщо ми взяли курс на євроінтеграцію, то повинні бути відкритими до нової інформації та обізнаними у питаннях, що сприяють подальшому розвитку громад, районів і міст». На цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час робочої зустрічі з представниками німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» (DVV International) та Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток».

Зустріч заступника голови обласного депутатського корпусу, делегації DVV International, представників Інформаційно-дослідного центру, громадської спілки «Українська асоціація освіти дорослих», громадських організацій Клуб «Шанс» та «Світло надії» відбулась сьогодні 1 лютого.

Директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов ознайомив присутніх з основними напрямками діяльності організації. Він зазначив, їхньою головною метою є підтримка створення та розвитку сталих структур, які займаються освітою дорослих та молоді.

Тематичні напрями діяльності Представництва включають в себе професійне навчання для безробітних і соціально-уразливих верст населення, навчання для людей третього віку, освіту дорослих у пенітенціарних установах, сприяння формуванню історичної свідомості та примирення, а також запобігання конфліктам.

Зокрема, саме на останньому пункті було зосереджено увагу учасників зібрання. Як зазначила заступник голови обласної ради, Сумщина – прикордонна область, тому з огляду на події останніх років виникла потреба в подоланні регіональних стереотипів сприйняття один одного і зниження агресивності в суспільстві.

«Сьогодні, як ніколи, необхідно формувати вміння спілкуватися зі своїми сусідами – і внутрішніми, і зовнішніми, тим паче, що нашими сусідами нині фактично є весь світ», - говорить Тетяна Головко.

За словами керівника освітніх проектів Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток» Маргарити Араджионі, курс «Культура добросусідства» передбачає формування в підростаючого покоління високого рівня толерантності та пріоритетності загальнолюдських цінностей незалежно від статусу, етнічної та релігійної належності. Цей курс впроваджено у Молдові на державному рівні, а в Україні він уже діє у 12 регіонах.

«Культура добросусідства» має виховне спрямування, - говорить Маргарита Араджионі. - Важливим є запуск цього курсу в інститутах післядипломної педагогічної освіти, щоб педпрацівники могли використовувати його елементи в позакласній діяльності, під час проведення виховних годин, на батьківських зборах».

У ході зустрічі представники сторін обговорили питання подальшої співпраці. Вони окреслили наступні кроки з пілотної адаптації в освітні заклади регіону програм і посібників спецкурсу виховного напрямку «Культура добросусідства» вже з наступного навчального року.

Останнє оновлення на П'ятниця, 02 лютого 2018, 11:48

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus