У Сумах репрезентували оновлену пересувну криміналістичну лабораторію

На базі слідчого управління ГУНП в Сумській області почала функціонувати пересувна криміналістична лабораторія, яка значно підвищить якість проведення слідчих дій. Її репрезентували 31 січня на базі Головного управління нацполіції.

Перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль зазначив під час урочистостей, що депутати розуміють усю важливість роботи правоохоронних органів, тому намагаються всіляко покращувати їхні умови праці, - створення цієї лабораторії є цьому підтвердженням.

В області діє програма «Правопорядок», в рамках якої минулого року депутати облради проголосували за виділення з обласного бюджету 1,5 млн грн. на потреби поліції. З цієї суми 300 тис. грн. пішло на переобладнання криміналістичної лабораторії. 100 тис. грн. були використані на капітальний ремонт автомобіля, в якій вона розміщена, і 200 тис. грн. - на придбання та встановлення необхідного обладнання для проведення дослідів.

«На жаль, через військові дії в країні з’явилася зброя і на мирній території нашої держави. Окрім цього ми не повинні забувати про злочинний світ, який використовує в своїх цілях сучасні технології. Тому така лабораторія вкрай необхідна нашим експертам. Завдяки їй з’явиться більше можливостей розкривати різного виду злочини, в тому числі й резонансні», - наголосив Анатолій Річкаль.

Лабораторія дозволяє експертам-криміналістам працювати за будь-яких погодних умов та у будь-який час доби. Вона оснащена 4 комплектами багатофункціональних криміналістичних валіз, що дозволяють комплексно знімати сліди пальців і долонь рук, мікрооб'єкти, сліди взуття, злому, транспортних засобів і рукавичок і т.д. Також вона оснащена генератором, що дозволяє працювати на виїзді і вночі протягом тривалого часу, комп'ютерною технікою, валізою з різноманітним пакувальним матеріалом, вимірювальними засобами, засобами фото- і відеофіксації, набором інструментів, комплектом засобів забезпечення безпеки, комплектом допоміжних засобів тощо.

За словами голови Сумської ОДА Миколи Клочка, який також був присутній під час репрезентації криміналістичної лабораторії, на Сумщині необхідно створити Центр обробки даних, що обслуговуватиме весь прикордонний регіон.

По закінченні огляду нової лабораторії обласні посадовці подякували всім поліцейським за службу та за те, що зберігають спокій в нашому регіоні у такий складний для країни час.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus