Володимир Токар: «Результат очевидний лише там, де громади займаються не політикою, а розвитком»

Нові вікна у школах, відремонтовані дитячі садки, побудовані ФАПи, освітлені вулиці, ЦНАП… Словом, Миколаївській ОТГ, що на Білопільщині, є чим пишатися.

Її голова Іван Ігнатьєв вважає своїм принципом працювати не заради центрального селища, а задля якісних змін у всій громаді. Своїми здобутками за півтора роки з дня створення ОТГ вирішив поділитися і з сільськими головами, які ще роздумують щодо створення громад.

На семінар-нараді керівників органів місцевого самоврядування «Об’єднання зусиль для впровадження реформи децентралізації в Білопільському районі», яка відбулася у Миколаївській ОТГ і куди запросили обласне та районне керівництво, говорили про можливості розвитку громад та проекти, які можна втілити в життя.

Голова Миколаївської ОТГ розповів присутнім про перші кроки на шляху децентралізації, які не були легкими: жителів довелося переконувати, що об’єднання – це зміни до кращого. Люди повірили і нині задоволені,  адже всі населені пункти мають позитивні зміни у своєму розвитку. 

У громаді не закрили жодного закладу, навпаки, все ремонтується, будується, утеплюється. У Миколаївці наразі триває будівництво Центру надання адміністративних послуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Сума проекту – 3,5 млн грн. Заклад планують відкрити вже наприкінці лютого. Тут будуть надавати 91 послугу.

Іван Ігнатьєв каже, що в їхній ОТГ багато робиться для підтримки учасників АТО, чорнобильців, людей, які опинилися в складних життєвих умовах. Щомісяця на ці цілі виділяється близько 60 тисяч грн. У найближчих планах –реанімувати Марківську амбулаторію і зробити на її базі Центр реабілітації учасників АТО. Сільським головам, що ще роздумують щодо створення ОТГ, Іван Ігнатьєв сказав: «Ви запізнилися на два роки і втратили багато коштів».

Голова обласної ради Володимир Токар погодився, що зміни на краще в громаді видно неозброєним оком і назвав Миколаївську ОТГ однією з кращих громад за економічними показниками. «На жаль, не все пішло так, як планували в районі, - наголосив керівник обласного депутатського корпусу. – Якби на Білопільщині була створена ще хоча б одна ОТГ, то й там би вже були очевидні зміни. А так час втрачено. Ми всі маємо розуміти, що всі громади мають бути об’єднані і на карті не повинно бути білих плям. Тому треба зі здоровим глуздом підходити до цього питання і розуміти, що іншого шляху немає. Цей процес не простий, але хочеться, щоб він все ж таки здвинувся з місця і приніс позитивні результати. Поки є ресурс, треба його використовувати. Думайте, вирішуйте, а ми допомагатимемо».

Серед іншого Володимир Токар акцентував увагу на тому, що результат очевидний лише там, де громади займаються не політикою, а розвитком.

Наразі на Білопільщині створено одну ОТГ – Миколаївську, проте район повністю готовий трансформуватися у об’єднані громади вже у поточному році, переконаний перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко.

За його словами, вже є впевненість про створення 5-6 громад на території Сумщини в новому році. Білопільщині також слід активізуватися. Тож посадовець висловив сподівання, що цьогоріч знову повернуться до питання формування Річківської ОТГ, де тепер багато залежатиме від керівників сільських рад та від того, яка буде конфігурація громади.

Немає зайвого часу і для вагань щодо утворення Білопільської ОТГ. Потрібно невідкладно починати процес об’єднання, бо вже багато міст районного значення реформувалися, що дало їм серйозні перспективи, в тому числі і збільшення фінансування.

Обмін думками щодо почутого продовжився під час огляду соціальних та комунальних об’єктів Миколаївки та селища Луциківка. Присутнім сільським головам показали освітні заклади, матеріальна база яких за період об’єднання значно поліпшилася, дитячі майданчики, які є в кожному населеному пункті, побудовану амбулаторію тощо. 

Наостанок зустрічі голова Миколаївської ОТГ подякував старостам, які активно працюють на розвиток громад, а за всебічну підтримку – голові обласної ради Володимиру Токарю.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 січня 2018, 11:14

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus