Керівництво області, лісового господарства та громадськість обговорили питання порятунку лісових насаджень від масового всихання

Причини та наслідки масового всихання соснових насаджень в мікрорайоні Баранівки міста Сум,  необхідність здійснення санітарно-оздоровчих заходів і при цьому – співпраця з громадськістю, – головні теми, що обговорювались на засіданні Громадської ради при Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, що відбулося 17 січня.

Участь у засіданні взяла заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, директор ДП Сумське лісове господарство Микола Сороколіт, начальник відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омельченко, депутати обласної та міської рад, екологи, науковці Сумського державного університету, громадські активісти та представники ЗМІ.

За словами Анатолія Омельченка, проблема всихання соснових насаджень набула ознак надзвичайної ситуації спершу на теренах української Волині та Білорусі, а наразі почала загострюватись в лісах нашої області.

«Проблема поширення всихання сосни в нашому регіоні набуває загрозливих масштабів. Вона потребує дієвих засобів для негайного вирішення, розробки можливих способів ліквідації діючих та попередження виникнення нових осередків», – наголосив начальник відділу.

Разом з цим жителі мікрорайону Баранівки заявляють про те, що під виглядом санітарних заходів вирубується здоровий ліс, тому вони виступають проти рубки сосен і вимагають у лісівників знайти інше рішення проблеми. 

Проте, як зазначають фахівці, сьогодні немає іншого виходу, крім санітарного вирубування пошкоджених ділянок – це найбільш дієвий спосіб боротьби зі шкідником, діяльність якого  призводить до масового всихання хвойних. Проведення санітарних рубок погоджено з ДП «Харківлісозахист», Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Міністерством екології та природних ресурсів,-  повідомляє адміністрація ДП «Сумське лісове господарство» .

«Безперечно між представниками влади та громадою має бути діалог, - на цьому під час дискусії наголосила Тетяна Головко. - Я переконана, що спільними зусиллями депутатів, голів квартальних комітетів, представників лісового господарства у короткий термін можливо безболісно для усіх вирішити цю проблему. Тому задля уникнення різного роду конфліктних ситуацій я пропоную створити робочу групу до складу якої входитимуть представники усіх сторін конфлікту, з обов’язковим залученням влади міста Сум. Лише завдяки прозорості можливо досягти консенсусу, а отже позитивного результату, що задовольнить усіх».

Також заступник голови обласної ради подякувала головуючому Громадської ради Михайлу Шпаковичу за організацію засідання та громадськості за те, що не шкодують власного часу, а звертають увагу на таке важливе питання, як збереження зелених легень регіону.

У підсумку наради присутні дійшли згоди найближчим часом створити робочу групу за участю науковців, лісівників, громадських екологічних організацій та місцевих жителів. Також було прийнято рішення розробити послідовний план дій по збереженню лісового фонду нашого регіону, зокрема на території мікрорайону Баранівка.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 18 січня 2018, 15:57

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus