Сумська ОДА, обласна рада та DESPRO підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю

Між проектом DESPRO, Сумською обласною державною адміністрацією та Сумською обласною радою сьогодні, 17 січня, було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Документ стане основою для втілення на території регіону конкретних проектів, які на сьогодні підтримує DESPRO.

За словами голови депутатського корпусу Володимира Токаря, обласна рада своїм першочерговим завданням бачить комплексний розвиток територій регіону. Чим кращі там будуть умови для життя, тим комфортніше для населення. «Тому є важливим, що в період реформ громади можуть покластися на підтримку також і проектів міжнародної технічної допомоги. Яскравий приклад – DESPRO, з яким область продовжить тісну співпрацю», - зазначив голова обласної ради.

Він нагадав, що за майже 10 років спільної роботи на Сумщині впроваджено 25 проектів, спрямованих тільки на водопостачання в селах області та два «міських» - у Кролевці і Ромнах. А це сотні кілометрів водогонів! Також відбувалася тісна співпраця у питаннях утилізації твердих побутових відходів.

Загальна сума, яка була витрачена на втілення проектів у рамках співфінансування з місцевими бюджетами, склала майже 40 млн грн. DESPRO вклав третину від цієї суми.

«Підписуючи сьогодні цей важливий документ, я бажаю, щоб спільними зусиллями ми змогли зробити якомога більше для поліпшення інфраструктури наших міст і сіл. Щоб жителі нашої області могли жити в комфорті. Упевнений, що наша подальша робота буде такою ж плідною, як і раніше», - наголосив Володимир Токар.

За словами керівника швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксани Гарнець, Сумська область демонструє активність у процесі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. «Якщо на початку реформи, у 2015 році, в області було створено лише одну об’єднану територіальну громаду, то вже на 1 січня 2018 року на Сумщині сформували 28 ОТГ. Це говорить про те, що і населення регіону, і владні структури розуміють важливість і необхідність реалізації завдань децентралізації, які, за великим рахунком, спрямовані на поліпшення якості базових послуг для населення, місцевий економічний розвиток і покращення добробуту людей», - зазначила Оксана Миколаївна.

За її словами, активність області в процесі децентралізації привернула увагу проекту DESPRO, який уже більше 10 років в Україні впроваджує проекти, спрямовані на організацію якісних і доступних публічних послуг у тісній співпраці з громадами та місцевою владою.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Олександра Марченка, місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади. «Наразі, я впевнений, і завдяки Меморандуму робота із громадами області поглибиться», - наголосив посадовець.

Після урочистого підписання важливого документу про співпрацю між DESPRO, ОДА та обласною радою, було підписано Меморандуми про співпрацю між DESPRO та Березівською і Шалигінською об’єднаними територіальними громадами. В обох випадках передбачається спрямування зусиль сторін на зміцнення інституційного та організаційного потенціалу ОТГ для ефективного забезпечення надання послуг водопостачання та водовідведення на основі інноваційних моделей та кращих практик надання децентралізованих публічних послуг.

Керівники цих громад подякували Оксані Гарнець за те, що саме їх проекти були відібрані для впровадження в життя. І наголосили, що доведуть своє вміння працювати задля поліпшення життя населення громад.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus