1021 день у полоні. Кіборг Олександр Морозов повернувся до рідної домівки

27 грудня стався найбільший обмін військовополоненими між українською стороною і бойовиками «ДНР» і «ЛНР». 73 українських бійці повернулися до своїх домівок, серед них кіборг із Роменщини Олександр Морозов.

Щасливі рідні чоловіка та небайдужі містяни зібралися у центрі міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку, щоб привітати свого захисника. Зі сльозами щастя на очах громада Роменщини зустрічала Олександра теплими обіймами, квітами та запашним короваєм.

Упродовж майже трьох років родина, знайомі, волонтери, представники влади та громадськість боролися за звільнення хлопця з полону. І от нарешті він повернувся - цьогорічне Різдво чоловік зустрів у родинному колі.

«Сьогодні ми дякуємо Богові за те, що він дав силу й мужність бранцеві та його родині витримати ці чи не найважчі три роки у своєму житті та всім тим небайдужим людям, які доклали багато зусиль для того, щоб Олександр святкував це Різдво разом з нами. Дуже символічно, що він повернувся тоді, коли християни всього світу відзначають велике церковне свято – Різдво Христове!», - зазначила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, яка також розділила з роменцями радість довгоочікуваної зустрічі із захисником України.

Коли почалися воєнні дії на сході країни, Олександр Морозов одним з перших став на її захист. 26 серпня 2014 року він отримав повістку. «Не вагався ані хвилини, не дивлячись на мої сльози», - згадує його мати. За три дні пройшов комісію і вже 29 був відправлений у Кіровоград (тепер Кропивницький) у розташування 57 механізованої бригади. З цього часу для Олександра і почалася справжня війна, але тоді, веселий, завжди усміхнений хлопець, навіть уявити не міг, що чекає на нього попереду 1021 день полону…

Як зазначила мама звільненого кіборга, нехай усі матері України дочекаються своїх дітей додому неушкодженими і здоровими, потрібно лише у це вірити. Саме віра і підтримка з дому, говорить Олександр, допомогли йому вистояти та не зламатися упродовж цих страшних днів.

«Наша єдність – це наша сила. Тому я вдячний Богу за порятунок, вдячний кожному із вас за небайдужість», – зазначив Олександр Морозов. 

Він подякував усім, хто молився за його повернення, приходив на віче, збирав допомогу, підтримував його батьків. Зараз же у планах хлопця – продовження реабілітації, владнання справ із військовою частиною та одруження із коханою, яка усі ці роки вірно на нього чекала.

Перед тим, як нарешті опинитися у рідних стінах із дорогими йому людьми, Олександр Морозов завітав на Алею слави та вшанував пам'ять побратимів-земляків, які загинули на сході України.

Останнє оновлення на Вівторок, 09 січня 2018, 13:05

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus