На Сумщині є люди, яким небайдужа доля найнезахищеніших верств населення

«Нехай мовчить той, хто дав, і нехай говорить той, хто отримав». Саме так по-філософськи розпочинається лист від батьків та законних представників дітей з особливими потребами, які перебували на відпочинку в Державному позашкільному оздоровчому закладі санаторного типу «Ровесник». У ньому вони висловили щиру подяку за справді новорічний подарунок – оздоровчий відпочинок їхніх дітей – голові обласної ради Володимиру Токарю та депутатам обласного парламенту за те, що фінансово посприяли організації оздоровчої зміни матерів і дітей.

«Приємно знати, що в нашій Сумській області є люди, яким небайдужа доля найнезахищеніших верств нашого суспільства – дітей з особливими потребами, що проблема оздоровлення дітей такої категорії вирішилася завдяки Вашому, Володимире Миколайовичу, втручанню», - йдеться у листі-подяці.

Так, ці дітки, якби це жорстоко не звучало, щодня доводять своє право на життя. А найбільше діти-інваліди, замкнуті у чотирьох стінах, обмежені оточенням тільки рідних, потребують спілкування з іншими людьми, насамперед однолітками, адже саме спілкування для них - це вже життя. Тож оздоровлення у «Ровеснику» дало можливість дітям відчути себе повноцінними членами суспільства, розфарбувати різнобарв’ям повсякдення, подолати самотність. І вони із задоволенням брали участь у конкурсних програмах, спортивних та пізнавальних заходах, дискотеках. Вихователі у свою чергу знаходили заняття для кожного маленького відпочивальника. Усе було організовано настільки цікаво й змістовно, що дітлахи з сумом сприйняли закриття оздоровчої зміни.

Батьки дітей з особливими потребами відмічають турботливе ставлення до малечі працівників Державного позашкільного оздоровчого закладу санаторного типу «Ровесник», а ще теплу атмосферу в колективі, постійну підтримку у незвичайних хлопчиків і дівчаток віри у себе, у свої сили.

Важливо, що окрім змістовного дозвілля, діти отримали повний спектр оздоровчих послуг – вітаміни, фіто-чай, лікувальну фізкультуру, масаж та різні фізіотерапевтичні процедури. Протягом чотирнадцяти днів вони спілкувалися зі своїми однолітками, а їхні мами - з іншими жінками, яких об’єднали спільні проблеми. «Жити стало веселіше, адже разом легше долати горе, - стверджують вони. – Але, звичайно, найбільша подяка і вдячність від дітей, навіть тих, хто через складні життєві обставини не може говорити. Їхня щира тепла посмішка – красномовне тому підтвердження».

Завершуючи свого листа, який надійшов на адресу Сумської обласної ради на ім’я очільника обласного парламенту, 40 батьків дітей з особливими потребами зазначають: «Ви започаткували добру справу. Віримо в те, що у майбутньому це стане й доброю традицією, аби ще більше діток мали можливість разом з батьками оздоровитися у такому прекрасному закладі, як «Ровесник». Висловлюємо надію, що тут невдовзі з’явиться басейн – особливий і дуже необхідний елемент реабілітації».

 

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus