П’ять відділень Сумської обласної клінічної лікарні справили новосілля

За лічені дні до Нового року в житті обласної клінічної лікарні відбулася знакова подія. П’ять відділень – неврологічне, пульмонологічне, гастроентерологічне та ревматологічне, ендокринологічне та імунологічне, приймальне та клініко-діагностична лабораторія - відтепер матимуть нову адресу: вул. Ковпака,18. З обласного бюджету на перепрофілювання блоку Б Сумського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру в терапевтичний корпус було виділено 10 млн. грн, більша частина з яких майже 5,2 млн – на обладнання.

На своєрідне новосілля завітали керівники Сумщини. Голова обласної ради Володимир Токар, звертаючись до присутніх, наголосив, що пріоритетом діяльності депутатського корпусу є медицина, оскільки здоров’я – це найголовніше, що є у людини. «У розвинених країнах світу є медичні містечка, в яких акумульовано всі установи сфери охорони здоров'я. Це полегшує життя пацієнтам. Не потрібно їздити по всьому місту, щоб пройти обстеження або отримати консультацію. До сьогодні наша обласна лікарня, як це не сумно звучить, перебувала в гіршому стані серед усіх обласних лікарень України. Тому я вважаю її переїзд в облаштовані відділення на Ковпака однією з кращих подій року, що минає», - зауважив очільник депутатського корпусу.

Він нагадав, що за кошти обласного бюджету в цьому році для лікарні придбано та введено в експлуатацію два діагностичних рентгенівських комплекси вартістю 800 тис грн. Також депутати виділяли гроші на ремонт магнітно-резонансного томографа, ремонт харчоблоку, на придбання ангіографа та ін.

Володимир Токар подякував за роботу, наполегливість та ентузіазм начальнику управління охорони здоров’я ОДА Сергію Бутенку та головному лікарю СОКЛ, депутату обласної ради Володимиру Гороху. Останньому керівник депутатського корпусу вручив почесний знак Сумської обласної ради «За заслуги перед Сумщиною» 3 ступеня. «Я впевнений, що всі наші задумки, пов'язані з модернізацією системи охорони здоров'я Сумщини, втіляться в життя, і з нас буде брати приклад вся Україна», - сказав Володимир Токар, вручаючи нагороду.

В області розроблено проект, який передбачає будівництво обласної лікарні у три етапи. Першим стала реконструкція приміщень обласного психоневрологічного диспансеру під обласну клінічну лікарню. У найближчих планах у рамках другого етапу планується добудова блоку В головного корпусу з допоміжними будівлями і спорудами, зокрема створення овочесховища та гаража на 7 автомобілів з теплим складом. У завершальному третьому етапі – будівництво нового хірургічного корпусу та об’єктів інфраструктури лікарні, серед яких пральня, харчоблок та інші.

Окрім цього, передбачено будівництво триповерхового навчального корпусу для студентів медичних спеціальностей Сумського державного університету та посадкового майданчика для санітарної авіації для потреб Сумської обласної клінічної лікарні та Сумської обласної клінічної дитячої лікарні.

Нагадаємо, що керівництво Сумщини звернулося до Кабінету Міністрів України щодо необхідності будівництва хірургічного корпусу на 350 ліжок по вул. Ковпака, 18. На це необхідно 350 млн. грн. Якщо у рамках співфінансування кошти будуть виділені, у новозбудованому корпусі одночасно розмістилася б 21 операційна, відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії й відділенням хронічного гемодіалізу.

«Я впевнений, те, що ми вже маємо сьогодні, – це великий крок вперед, а лікарі, які отримали нове сучасне обладнання і приміщення, надаватимуть ще якісніші медичні послуги та поліпшать рівень обслуговування населення Сумської області. А на найближчі кілька років у нас у пріоритеті завершення реформування обласної клінічної лікарні», – прокоментував голова облдержадміністрації Микола Клочко.

Планується, що в районі вул. Ковпака сконцентруються обласні лікувально-профілактичні заклади: обласні клінічні лікарні для дорослих та дітей, обласний кардіологічний диспансер, обласний клінічний госпіталь, пансіонат для ветеранів війни та праці, що дасть можливість не гаяти час на обстеження та встановлення діагнозу.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 грудня 2017, 11:42

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus