Кооперація – інструмент, що допоможе розвивати села та громади

На цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час Форуму «Кооперація у аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини».

Захід відбувся 21 грудня у ВЦ «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати за участі заступника голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, президента Сумської торгово-промислової палати Костянтина Макаренка, директора Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрія Стефановича, проректора з наукової роботи СНАУ Олександра Маслака, голів об’єднаних громад, начальників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, фермерів, виробників сільськогосподарської продукції.

«Я вважаю, що майбутнє Сумщини і всієї України за дрібними сільгоспвиробниками, - зазначила заступник голови обласної ради Тетяна Головко. Впевнена, що сьогодні інформаційно-дискусійний майданчик безсумнівно принесене користь для тих, хто зацікавлений у цьому питанні. Для того, щоб механізм створення сільськогосподарських кооперативів на Сумщині запрацював ми, як представники влади пропонуємо всебічну підтримку».

Також посадовець акцентувала увагу присутніх на співпраці з органами місцевого самоврядування, адже, вона переконана, кооперативи частково допоможуть вирішити проблему зайнятості на селі.

На сьогодні кооперативний рух поширений майже в усіх прогресивних країнах світу, у кінцевому результаті він дає переваги не лише учасникам об'єднання, а й економіці країни в цілому.

Нині на Сумщині діє Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій терміном до 2020 року. Станом на 1 жовтня поточного року на території області зареєстровано 47 сільськогосподарських кооперативів.

«Сільськогосподарська кооперація здатна дати поштовх для розвитку малого бізнесу та підприємництва у селах, а відтак – добробуту окремої родини та всієї громади. Крім того, кооперація вигідна не лише селянам, але й мешканцям міст, адже призведе до здешевлення продуктів із одночасним зростанням їх якості», - наголосив Андрій Стефанович.

Директор Департаменту з розвитку бізнесу Першого національного аграрного кооперативу Марія Тютюнник розповіла присутнім про зародження та основні принципи, на яких ґрунтується робота кооперації, та надала практичні поради для його створення. Вона зазначила, що не тільки великі агрохолдинги можуть бути активними учасниками на аграрному ринку, а й селяни. Завдяки кооперативу люди зможуть на вигідних умовах реалізовувати свою продукцію. 

Учасники зібрання обговорили основи державної політики у сфері сільськогосподарської кооперації, стан та перспективи розвитку кооперації в регіоні, ознайомилися з особливостями оподаткування сільськогосподарських кооперативів і кращими практиками їх створення та функціонування в Україні та на Сумщині.

Організаторами Форуму стали Департамент аргопромислового розвитку Сумської облдержадміністрації, Сумський обласний фонд підтримки підприємництва, Сумська торгово-промислова палата.

Також цього дня на території ВЦ «Іллінський» відбувся ярмарок сільськогосподарської продукції місцевих виробників.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 грудня 2017, 11:07

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus