На Сумщині репрезентували книгу про Визвольну боротьбу минулого століття

Серед сумчан, борців за волю України, було чимало творців української культури – письменників, композиторів, музикантів, акторів, журналістів, редакторів, громадських діячів, офіцерів… Саме про них йдеться в новій книзі дослідників історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття Романа Коваля, Віктора Моренця та Юрія Юзича «Сумщина в боротьбі. Біографії, історії, спогади», яку було репрезентовано 14 грудня у приміщенні Сумської обласної філармонії.

«Ця праця допоможе нашим наступникам розшукати і використати подані тут джерела і правильно відтворити драматичні змагання «приспаного» ворогами українського народу», - говорить автор книги Роман Коваль.

Не оминули увагою цю важливу подію – репрезентацію книги й керівники області. На заході були присутні заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр Марченко, депутати, військовослужбовці, краєзнавці, директори бібліотечних закладів, викладачі місцевих вузів.

«Книга «Сумщина в боротьбі. Біографії, історії, спогади» має неабияке значення для молодого покоління, - говорить заступник голови обласних парламентарів Тетяна Головко. - Вона дозволить нащадкам з'єднати невидимий місток століть, повернути історичну пам'ять, яку хотіли знищити Голодоморами та репресіями».

Тетяна Іванівна наголосила, що четвертий рік поспіль Україна збройно захищає свою незалежність у протистоянні підступній агресії Росії, тож читач зможе провести паралелі між подіями столітньої давнини і сьогодення та зробити відповідні висновки.

Говорили про повторення історії на території України й перший заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко та відомий сумський краєзнавець Геннадій Іванущенко. Як зазначив останній, українці століттями борються за право відтворювати себе у вічності, і саме сьогодні прийшов час, коли народ почав скидати завісу цензури та брехні.

У дослідженні вміщено 120 біографій козаків і старшин Армії УНР, які народилися на території Сумщини та понад 50 спогадів про їхню участь у Визвольній боротьбі.

«Цією книжкою, – написав у передмові Роман Коваль, – ми повертаємо в нашу свідомість шляхетних особистостей, які відстоювали у кривавій війні з російським окупантом право нашого народу вільно жити на своїй землі».

Книгу видано за кошти обласного бюджету в рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області 2016-2017 рр. Письменник висловив вдячність обласній владі та усім співавторам за працю, спрямовану на відновлення історичної пам'яті українського народу.

Уже скоро книга надійде до бібліотек та навчальних закладів області. Зокрема Тетяна Головко у своєму виступі висловила надію, що ця праця не буде припадати пилом на поличках, а виведе затуманених українців із мороку.

«Сумщина справді земля героїв, - говорить вона.- Її сини різних поколінь підтвердили це своїми подвигами на всіх фронтах. І сьогодні наші земляки, воїни АТО, продовжують велику справу своїх дідів – захищають нашу державу».

Участь у концерті з нагоди виходу книжки взяли кобзарі Тарас Силенко, Тарас Компаніченко, українські виконавці з Києва Володимир Самайда, Валерій Мартишко та тріо бандуристок «ЯРЕМІЯ». Ознаменувався захід спільним виконанням Державного гімну та Молитвою за Україну.

Останнє оновлення на П'ятниця, 15 грудня 2017, 15:03

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus