Питання функціонування регіонального парку «Сеймський» обговорили за «круглим столом»

Керівництво Сумської обласної ради занепокоєне ситуацією, що останнім часом склалася навколо комунального закладу Сумської обласної ради «РЛП «Сеймський». Тож днями відбулось засідання робочої групи з вивчення його діяльності.

Під час засідання, участь в якому взяли перший заступник та заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль та Тетяна Головко, було обговорено ряд наболілих питань. Основними стали юридичні аспекти функціонування КП «Сеймський», можливість надання у власність та у користування земельних ділянок у межах регіонального ландшафтного парку, полювання на його території тощо.

Заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора зазначив, що сам парк був створений ще 1995 року, а в 2001-му прийняли зміни до Земельного кодексу, потім у 2010 році – і зміни до умов полювання, якими фактично заборонили мисливство на заповідних територіях. Це, власне, й обурило громадськість. Окрім цього, у жителів районів, територія яких знаходиться в межах парку, за цей час виникло ряд нез’ясованих земельних питань.

«Справа в тому, що ставлення до землі нині суттєво відрізняється від розуміння владою та людьми цього питання станом на 1995 рік, - коментує перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. - Сьогодні розвиваються громади і вони не розуміють, як вестимуть сільськогосподарську діяльність, адже, наприклад, більше 30 відсотків земель Путивльського та Конотопського районів підпадають під ландшафтний парк. Процес не простий, але всі ці питання треба обговорювати, вивчати, для того, щоб ми розв’язали їх позитивно як для громади, так і для держави».

Робоча група вже опрацювала ряд питань і прийняла низку важливих для КЗ СОР «РЛП «Сеймський» рішень. Департамент екології та охорони природних ресурсів ОДА внесе на сесію обласної ради звернення до Верховної Ради України про скасування заборони полювання у господарській частині парку.

Також цього тижня «круглі столи» з питань напрацювання нового положення КП «РЛП «Сеймський» пройдуть у тих районах, території яких входять у ландшафтний парк. Долучиться робоча група і до врегулювання інших питань, що виникають у земельній сфері.

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus