Виставка «Сторінками історії місцевого самоврядування на Сумщині до 20-річчя місцевого самоврядування в Україні

У рамках відзначення Дня місцевого самоврядування 7 грудня у приміщенні Сумської обласної філармонії відбулась репрезентація експозиції «Сторінками історії місцевого самоврядування на Сумщині». Виставку приурочили до 20-річчя місцевого самоврядування в Україні. Більше 100 оригінальних експонатів подають ретроспективу становлення і розвитку органів місцевого самоврядування на Сумщині.

На урочисте відкриття заходу завітали заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, заступник голови ОДА Микола Подопригора, керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, депутати обласної, міських та районних рад різних каденцій, громадськість області.

З вітальним словом до гостей звернувся директор Сумського обласного краєзнавчого музею Владислав Терентьєв, який наголосив, що реалізація цього виставкового проекту дає змогу висвітлити етапи розвитку місцевого самоврядування на Сумщині.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко закликала усіх присутніх долучитися до справи збирання артефактів, що в перспективі можуть стати експонатами музею історії місцевого самоврядування. Заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора відзначив незламність духу українського народу у справі боротьби за право господарювання на своїй землі та привітав громадськість зі святом.

Серед унікальних експонатів виставки – витяг з книг Магдебурзького права Чернігівської ратуші 1660 р., Литовський статут у списку ХVІІІ ст., плани міст Сумщини кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст., цеховий прапор ХІХ ст. та скринька для зберігання цехової казни 1691 р., книга різницького цеху м. Ромни кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст., матеріали з історії органів місцевого самоврядування, що діяли на Сумщині у ХІХ – на початку ХХ ст. (печатки, журнали засідань повітових земських управ, нагрудний знак члена міської управи). На стендах були представлені документи та фотографії, які висвітлюють становлення і розвиток органів місцевого самоуправління на теренах сучасної Сумщини за часів Київської Русі, у XIV – XVII ст., у Глухівський період в історії Гетьманщини (1708-1784 рр.), у ХІХ ст. та за часів Української революції 1917 – 1921 рр.

Також було відтворено інтер'єр робочого кабінету гласного Сумської повітової земської управи, де відвідувачі долучились до інтерактивної акції «Проба пера».

Жвавий інтерес гостей заходу викликали балотувальні апарати для голосування середин ХІХ – початку ХХ ст. з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею та державного історико-культурного заповідника «Посулля».

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 11 грудня 2017, 15:49

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus