Народна влада — влада для громади і в інтересах людей

7 грудня – особливий день для тих, хто працює в органах місцевого самоврядування, депутатів, громадських активістів, усіх виборців. «Потужним корпусом місцевого самоврядування» назвав їх голова Сумської обласної ради Володимир Токар у святковому привітанні до Дня місцевого самоврядування: «Це справді народна влада — влада для громади і в інтересах людей».

Тож не випадково у тих, хто вболіває за проблеми регіону, дбає про його розквіт і зростання, хто працює на благо територіальних громад нашого краю, відстоює їхні запити та інтереси є своє професійне свято. Цього року воно особливе, бо саме 20 років тому був прийнятий Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», який остаточно визначив систему та гарантії місцевого самоврядування, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

У четвер, 7 грудня, кращі представники самоврядної ниви області нині діючі та ветерани, очільники міст, районних рад, депутати усіх рівнів зібралися в світлому залі обласної філармонії на своє професійне свято. Гарно вбрані, приємно й емоційно збуджені вони вітали одне одного під чаруючі мелодії у виконанні оркестру класичної музики «Ренесанс», активно спілкувалися, переглядаючи у фойє стенди й альбоми – репрезентації кращих регіональних самоврядних практик з Великописарівського, Тростянецького та інших районів.

Працівники Сумського краєзнавчого музею підготували цікаво-пізнавальну експозицію «Сторінки історії місцевого самоврядування», що висвітлює становлення і розвиток місцевого самоврядування на теренах нинішньої Сумщини. Було представлено більше сотні оригінальних експонатів –документи і світлини, що ілюструють етапи місцевого самоврядування в різні історичні періоди області. А ще відтворено кабінет службовця повітового земства. Усі бажаючі спробували себе у ролі самоврядця минулого.

Перед початком урочистостей присутнім були вручені примірники шістнадцятиполосного спеціального випуску газети «Сумщина», підготовленого працівниками виконавчого апарату обласної ради за матеріалами, які надійшли з районів області.

З професійним святом присутніх депутатів усіх рівнів, голів міст, районів та громад, а також працівників виконавчих апаратів Сумщини вітали керівники області.

Перший заступник голови обласного депутатського корпусу Анатолій Річкаль від імені керівництва висловив вдячність присутнім за їхню активну життєву позицію та працю.

«Місцеве самоврядування – це справді влада народу. І ми всі маємо нести відповідальність за території і людей, котрі нас обрали, - підкреслив Анатолій Якович. - Ми відповідальні за спокій на Сумщині, за її економічне зростання, за те, щоб кожного дня життя українців поліпшувалось».

У свою чергу заступник голови ОДА Микола Подопригора побажав лідерам місцевого самоврядування успіхів та впевненості на шляху реалізації державних реформ, а також подякував за співпрацю та взаєморозуміння. Посадовець зазначив, що між органами державної влади та місцевого самоврядування області завжди є конструктивний діалог – від найменшого села до обласної ради. Це ще раз довело, що і органи державної влади і місцеве самоврядування спільно працюють в інтересах людей.

«Рівень довіри громади до влади має стати золотим стандартом нашої діяльності, - наголосила під час вітального слова заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко. - Сьогодні на плечі органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади лягає вирішення найбільш злободенних проблем життя людей. І завдяки нашій тісній взаємодії та співпраці вдається розв’язувати багато питань повсякдення».

Заступник голови обласних парламентарів також зазначила, що відзначення Дня місцевого самоврядування – це здобуток кожного громадянина, який має гарантоване Конституцією право спільно з іншими членами територіальної громади самостійно з’ясовувати питання місцевого значення.

До привітань колег також долучилися голова Сумської районної ради Вадим Акперов та заступник Сумського міського голови Ольга Волошина. Вони побажали усім присутнім міцного здоров’я, миру, оптимізму й наснаги, звершення сподівань та непохитної віри у себе і майбутнє Сумщини та усієї держави.

Особливі слова подяки були адресовані ветеранам самоврядної ниви, які своєю невтомною працею утверджували місцеве самоврядування в різні роки становлення громадянського суспільства.

З нагоди професійного свята кращим працівникам виконавчих органів місцевого самоврядування, депутатам обласної, міських, районних рад, представникам громадських організацій було вручено грамоти, подяки та цінні подарунки Сумської обласної ради.

Цікаву святкову програму підготували й артисти обласної філармонії.

Керівництво обласної ради висловили подяку всім, хто долучився до організації та проведення урочистостей з нагоди відзначення в області Дня місцевого самоврядування.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 11 грудня 2017, 11:17

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus