Делегація від Сумщини взяла участь у роботі ІІ Всеукраїнського форуму ОТГ

Учора, 4 грудня, за підтримки Уряду України та за участі Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра України відбувся ІІ Всеукраїнський форум об’єднаних територіальних громад.

На захід прибула й делегація від Сумщини. Серед учасників - заступник голови Сумської обласної Тетяна Головко, перший заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко, представники об’єднаних територіальних громад та експерти із впровадження реформ.

За словами Президента України Петра Порошенка, який узяв участь у форумі, одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини.

Наразі в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких станом на жовтень поточного року проживають 5,7 млн українців. У 366 ОТГ вже проведені місцеві вибори.

«За три роки державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури зросла у 30 разів, у 2014 році вона становила всього півмільярда. А у 2018 сягне 18,5 млрд грн. Це 6 млрд – ДФРР, 1,9 млрд – субвенція на ОТГ, 5 млрд – сільська медицина, 5 млрд – субвенція на соціально економічний розвиток, 250 млн – програма «Питна вода», 370 млн – на розбудову і будівництво футбольних полів», - наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

У свою чергу Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму виступі запропонував підписати великий Меморандум. Саме цей документ стане планом подальших дій у рамках започаткованої 2014 року реформи децентралізації влади в Україні.

Після підбиття підсумків роботи форму заступник голови обласної ради Тетяна Головко наголосила: «На досвіді перших новостворених громад на Сумщині стало зрозуміло, що працювати за трафаретом не можна, - занадто багато викликів у різних сферах стоїть перед громадою. Нам були представлені панелі, що найбільше турбують голів громад. Говорили про соціально-економічний розвиток ОТГ, підтримку малого бізнесу, залучення інвестицій та формування нових проектів. Ця розмова була корисною. І я впевнена, що кожен із нас почерпнув для себе необхідну інформацію для активного впровадження її в життя». 

Останнє оновлення на Вівторок, 05 грудня 2017, 15:00

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus