Боромлянська громада визначилась зі стратегічними пріоритетами та розповіла про свої перші здобутки

Боромлянська ОТГ продовжує формувати своє стратегічне бачення та визначати пріоритети розвитку спільно з командою Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, що діє за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою». І це вже друге в листопаді 2017 року засідання Робочої групи з розробки стратегії розвитку громади на 2018-2020 рр.

Після активного обговорення, спільно, були узгоджені пріоритети розвитку та ідеї проектів на технічні завдання розвитку громади. Як і в Краснопільській ОТГ Краснопільського району було ініційовано запровадження конкурсу для формування «місїї громади» із залученням підлітків та молоді громади.

Найбільше питань у депутатів громади викликала розбудова соціальної інфраструктури, медичної первинки, перспективи укрупнення громад та конкуренції за державний, приватний і людський ресурс з іншими громадами.

За словами радника з питань регіонального розвитку Сумського ЦРМС Григорія Старикова, як правило, громади воліють розвивати туризм, залучати інвестиції та перейматись екологічною сферою. Натомість Боромлянська об’єднана територіальна громада планує зробити ставку на розвиток старостинських округів (це одне або декілька сіл (селищ) на території об’єднаної громади, інтереси жителів яких представляє староста) та створення нової системи надання муніципальних послуг.

Щодо своїх здобутків, Боромлянська ОТГ покроково продовжує розвивати свою інфраструктуру, і більше своїх сил залучає не на розвиток «центру» - с.Боромлі, а на розвиток периферії. Таким чином, за словами голови громади Василя Романіки, вони хочуть продемонструвати людям, що вони зробили вірний вибір вирішивши об’єднатись в одну «родину» з Боромлею.

«На периферії громади ситуація виглядає таким чином: у селі Новгородське після оптимізації школи був відкритий дитячій садок, у Жигайлівці - поточно відремонтована школа, а село Гребениківка отримала ремонт ФАПу. Всі будівельні роботи наразі знаходяться на «фінішній» прямій, і повинні завершитися наприкінці грудня 2017 року, прокоментував голова. - На фініші», і роботи по завершенню у с. Боромлі капітального ремонту приміщення в якому буде розташований ЦНАП, фінансовий відділ та відділ освіти громади. Ціна питання – 1,1 млн.гривень».

Не залишають осторонь питання благоустрою вулиць - приїжджаючи у центр с. Боромля можна побачити вже розпочаті роботи по оснащенню тротуарів плиткою. Також були закуплені LED-фонарі на суму близько 50 тисяч гривень, які повинні «дати світло» практично всім центральним вулицям громади. Проектно-кошторисна документація на освітлення вулиць наразі знаходиться у розробці.

Ще один «жирний плюс» можна поставити і навпроти пункту «Розроблення Генерального плану», на стадії завершення генплани для сіл Боромля, Жигайлівка та Гребениківка. Як поділився голова, була зроблена,, і топографічна зйомка всіх населених пунктів громади, зазначив очільник громади Василь Романіка:

«Позитивні зміни відбулись, і у оснащенні місцевого комунального підприємства «Добробут». Для розширення його бази будуть придбані екскаватор та трактор, тепер громаду «не залякати ні бурями, ні грозами, ні снігопадами».

Щодо планів на наступний рік, за словами Василя Романіки, планується відкриття ще одного дитячого садка у центрі с. Боромля, адже у функціонуючому закладі на території населеного пункту дітям не вистачає місця. Там розмістять «нульовичків» (підготовчі класи дітей до школи), наразі вони займаються у приміщенні Боромлянської школи.

У майбутніх планах, і розвиток спорту. Для сучасного, оснащеного всім необхідним спортивного залу «Олімпієць» планується закупити нове обладнання та створити на його базі нові спортивні гуртки. До слова, відвідування залу є безкоштовним для всіх жителів громади. Боромлянька ОТГ одна з перших запровадила таку практику на Сумщині.

Ще один спортивний об’єкт – вуличні тренажери, які з’являться на території сільського клубу вже найближчим часом, розповів голова. Підготовчі роботи вже проведено, заасфальтовано виділену для них територію. Самі ж тренажери наразі оголошені в системі Prozorro, і після визначення переможця тендеру – вони займуть своє місце в центрі села.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus