Сумські лісівники приєдналися до Всеукраїнської акції

«Загубимо лісорозведення – втратимо врожаї!», «Лісівники Сумщини дякують обласній владі за розуміння та підтримку!», «Приватній власності на ліси – НІ!», «Знищити ліс можна за рік, а щоб виростити потрібні десятиліття!» - з такими плакатами трудові колективи лісогосподарських підприємств області вийшли сьогодні на головну площу Сумщини, приєднавшись, таким чином, до Всеукраїнської акції.

Голова обкому профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович зазначив, що 15 листопада поточного року Кабінет Міністрів України прийняв Стратегію реформування лісової галузі до 2022 року. «Цей документ на часі, він потрібен, але, як завжди, в ньому закладено багато мін заповільненої дії, - акцентував голова профспілки. - В першу чергу те, що він передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного господарюючого суб’єкта з корпоративними правами. Це означає, що передбачається утворення один лісгосп з керівництвом у Києві. Безумовно, що лісівники з цим не погоджуються і ми кажемо «ні» такій реформі».

Разом з тим лісівники говорять, що коли ліквідується статус державних лісгоспів як юридичних осіб, відбудеться значне скорочення робочих місць на підприємствах і люди втратять роботу із наслідками, які з цього витікають. Тому, звичайно, ця реформа не є допустимою, вважають вони. У зв’язку з цим працівники лісогосподарських підприємств подякували місцевій владі – ОДА, обласній раді, депутатам ВР, місцевим органам влади, які виступили категорично проти такої реформи, і підтримують лісівників області у їх результативній праці.

До присутніх, яких на площі зібралося декілька сотень, звернувся голова обласної ради Володимир Токар. Він наголосив, що Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства – одне з найкращих в Україні за показниками. «Тому такі дії, які заплановані в столиці, ми не повинні допустити. Як голова обласної ради обіцяю, що я на вашому боці і депутати підтримають вас, аби не допустити реформування структур державних лісогосподарських підприємств. Бо це, в першу чергу,  втрата тисяч робочих місць, окрім того всі податки йтимуть до Києва. Ми підтримуємо вас і допоможемо зробити все, що в наших силах. За себе треба боротися», - сказав очільник обласного депутатського корпусу і подякував лісівникам за їх роботу та позицію.

Лісівники Сумщини прийняли резолюцію, в якій сказано, що вони одностайні з колегами з усіх регіонів України щодо недопущення можливої приватизації лісів та створення єдиного лісгоспу на всю державу, що потягне за собою скорочення робочих місць. Документ буде направлено до Держлісагенства України та Кабінету Міністрів України. 

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus