Сьогодні в Сумській обласній раді – депутатський день

Із самого ранку обласні обранці працювали в профільних постійних депутатських комісіях, пізніше обговорювали сесійні питання на загальних зборах.

Перед початком засідання голова обласної ради Володимир Токар нагадав про День Гідності і Свободи, який в Україні відзначали вчора, 21 листопада. Далі обласні обранці обговорили більше 40 питань порядку денного. Тривалі дискусії, компроміси, врешті-решт майже всі вони були затверджені.

Заслухали депутати звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців поточного року, погодили зміни до низки обласних програм, серед яких і до програми соціального захисту населення. Так, документом пропонується виділити по 50 тисяч грн. родинам учасників АТО, які загинули не в ході військових операцій, а після, чи у відпустці, наприклад, від запалення легенів чи серцевого нападу. Також 195 тисяч виділять мешканцям Сумщини, які опинилися в складних життєвих умовах і потребують фінансової підтримки.

У змінах до Регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру планується додатково виділити 500 тисяч грн для придбання запчастин для техніки, що працює на розмінуванні в Сумській області і в зоні проведення АТО.

Частина питань стосувалася діяльності комунальних закладів, зокрема змін до Положення управління майном обласної ради, призначення або звільнення керівників закладів, переукладання контрактів з керівниками. Також депутати погодили присудження обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії, утворення комісії з оцінки корупційних ризиків тощо.

Планують обласні обранці звернутися до вищого керівництва держави. Так, звернення, що вони підготували, стосуються необхідності внесення змін до законодавчих актів України в частині формування цивілізованого ринку вживаних автомобілів, що допоможе збільшити надходження до бюджету та детінізувати автомобільну галузь; прийняття законопроекту № 4391 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо ввезення на митну територію України спеціальних транспортних засобів)» та надання дозволу на розмитнення автомобіля швидкої медичної допомоги; загрози фінансовій спроможності місцевого самоврядування через перекладання фінансування певних статей розходів з державного бюджету на місцеві; термінового прийняття Виборчого кодексу України з відкритими виборчими списками.

Два питання стосувалися внесення змін до проектів перспективного плану формування спроможних територіальних громад: у межах Вирівської територіальної громади Конотопського району та у межах Великочернеччинської, Низівської, Садівської, Хотінської, Юнаківської територіальних громад Сумського району і Сумської територіальної громади.

Остаточні рішення з усіх питань депутати прийматимуть на пленарному засіданні 16-ї сесії обласної ради сьомого скликання, яка розпочне свою роботу 24 листопада о 10.00 в Будинку рад.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus