Депутати вивчають питання порядку денного шістнадцятої сесії обласної ради

В обласній раді йде активна підготовка до пленарного засідання чергової 16 сесії, наміченого на 24 листопада. Наразі депутати вивчають питання порядку денного, проводять свої засідання постійні профільні комісії.

Так, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, екології, довкілля та лісового господарства під керівництвом голови комісії Сергія Демехи.

З-поміж шести питань порядку денного підтримано два проекти рішення та рекомендовано винести їх на розгляд сесії обласної ради. Зокрема йшлося про погодження надання надр у користування Комунальному підприємству «Тростянецькомунсервіс», яке здійснює водопостачання по всьому місту Тростянець.Депутати рекомендували внести зміни до Регіональної програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Найбільшу дискусію викликав стан виконання рішення обласної ради від 7 жовтня 2016 року про утворення комунального закладу Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парку (РЛП) «Сеймський».

Як стало відомо, зараз Сумський аграрний університет розробляє проект організації територій парку, який має бути завершений до кінця поточного року. Це дозволить встановити чіткі межі парку площею 98 тис. га і здійснювати контроль за цільовим використанням земель, дотриманням Земельного кодексу, зберегти та поповнити генофонд тваринного, рослинного світу, місцезнаходження рідкісних та зникаючих видів тварин і рослин, поліпшити умови для задоволення рекреаційних потреб населення.

Голова постійної комісії Сергій Демеха стверджує, що земельні ділянки, включені до складу РЛП «Сеймський», перебувають у користуванні або передані у власність без вилучення у їх власників та користувачів за умови додержання природоохоронних вимог. Тобто, якщо людина обробляє на території РЛП землю, вона і продовжить це робити за її цільовим призначенням.Та така перспектива не до вподоби деяким представникам аграрних монополій, які звикли користуватися угіддями за безцінь та витягувати останні соки з матінки-землі. Ось і підкидають «дискусії».

- Зокрема ні для кого не секрет, що на території парку (як і по всій області) у якості ріллі використовуються сіножаті та пасовища, що фактично дозволяє недобросовісним аграріям отримувати надприбутки, не сплачуючи податки в повному обсязі, - говорить Сергій Демеха. - При цьому шкода довкіллю - колосальна. Починаючи від зневоднення, осушення ґрунтів, водойм, закінчуючи знищенням унікальної охоронної флори та фауни місцевості..

Депутати висловили цілковиту підтримку законодавчій та стратегічній політиці розвитку держави, яка направлена на збільшення природоохоронних територій.

Близько 20 питань розглянули на своєму засіданні й депутати постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва. Очолив роботу голова комісії Микола Березін.

Дванадцять - це питання, які виносяться на чергову сесію обласної ради. Тож зокрема йшлося про внесення змін до семи обласних програм.

Депутати профільної комісії насамперед розглянули зміни до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки. Було погоджено перерозподіл коштів обласного бюджету у межах кошторисних призначень для забезпечення твердим паливом (дровами, торфобрикетами) сімей учасників АТО, надання одноразової матеріальної допомоги у сумі 34,8 тис. грн на поліпшення житлово-побутових умов проживання та забезпечення відшкодування за встановлення пам’ятників та облаштування місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції Буде виплачено матеріальну допомоги по 50 тис. гривень 11 сім’ям загиблих чи померлих військовослужбовців, які були мобілізовані або служили за контрактом, виконували службові обов’яки в зоні АТО, але смерть їх не пов’язана з виконанням обов’язків військоївої служби в зоні АТО.

Ще 195 тис. грн буде спрямовано на виплату матеріальної допомоги тим громадянам області, які її особливо потребують.

Крім того, профільна комісія погодила проект рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24.02.2017 «Про окремі питання використання коштів обласного бюджету для виконання повноважень депутатів Сумської обласної ради у 2017 році».

Розглянули депутати та прийняли відповідні рішення щодо низки звернень, які надійшли від комунальних підприємств Сумської обласної ради «Лабораторія по контролю за якістю харчових продуктів», «Паливкомуненерго», «Редакція газети «Сумщина», а також Сумської обласної організації Національної спілки письменників України.

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus