З учасниками АТО Сумщини зустрілися керівники області та народні депутати

Хвилиною мовчання військові, народні депутати України, керівництво області та управлінь облдержадміністрації, голови фракцій обласної ради, представники силових структур вшанували загиблих на сході країни перед тим, як розпочати нараду щодо вирішення на державному рівні питань соціального захисту учасників АТО.

Говорили присутні про покращення матеріально-технічної бази Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції в області, монетизацію компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян в усіх видах транспорту на державному рівні, забезпечення житлом та працевлаштування учасників антитерористичної операції.

За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергія Бутенка, з початку військових дій в обласному госпіталі пройшли лікування 1650 осіб. Фінансується заклад краще за інші, і за три останні роки з обласного бюджету на його утримання виділено 1 млн 672 тис грн. Втім, важливим залишається питання ремонту терапевтичного відділення і керівник медичної галузі Сумщини звернувся до депутатів ВР підтримати цю ініціативу.

Детально зупинилися присутні на питанні забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Представникам обласного відділення Держгеокадастру запропонували більш серйозніше ставитися до захисників і не надавати їм відписки, а детально пояснювати, як правильно оформлювати документи. Оскільки з понад 8 тисячі заяв, більше трьох тисяч – відмови. З огляду на це прозвучала пропозиція щодо створення робочої групи, до повноважень якої входило б здійснення нагляду за правильністю розгляду документів, та щодо удосконалення звітності управлінням Держгеокадастру.

Серед іншого було запропоновано розробити обласну програму реабілітації учасників АТО та їх сімей.

З пропозицією щодо внесення змін до чинного законодавства звернувся до  народних депутатів України голова обласної організації учасників АТО Володимир Лаврик. Він попросив, аби при отриманні землі першочерговість мали учасники АТО.

У ході розмови подякував нардепам та військовим за їх позицію перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль. «Ви допомогли стабілізувати ситуацію в 2014 році на Сумщині, стоїте на тому ж і нині. У нас має бути чітка стратегія теорії миру, а не війни. Також ми маємо підтримувати тих, хто захищав і продовжує захищати країну на сході. Всі питання, що стосуються учасників АТО та їх сімей ми розглядаємо на депутатських комісіях обласної ради і всі вони на контролі у керівництва».

Викликало дискусію питання монетизації компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян в усіх видах транспорту на державному рівні. Голова ОДА Микола Клочко наголосив, що на Сумщині витрати відшкодовуються за рахунок коштів обласного бюджету. «Не дивлячись на те, що Сумщина однією з перших в країні прийняла цю програму, проблеми все одно залишаються. Особливо, коли учасники АТО – мешканці Сумщини приїжджають в інші регіони», - наголосив очільник Сумщини. Тож пролунала пропозиція звернутися до обласних рад країни, аби всі прийняли програму, в рамках якої всі учасники АТО мали б змогу їздити у міжміських маршрутах безкоштовно, незалежно від місця проживання.

Також читайте:

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus