У Сумах планується створення льотної школи, сертифікованої за європейськими стандартами

У рамках проведення Днів Польщі у Сумах відбулося підписання Меморандуму про співпрацю і партнерство між Сумською обласною радою, ОДА і ТОВ Графпром Авіейшн (Республіка Польща).

У документі йдеться про створення у Сумах льотної школи, сертифікованої за стандартами EASA (Європейське агентство з авіаційної безпеки) та згідно з вимогами Державіаслужби України. Авіаційна навчальна організація, як це передбачено у Меморандумі, буде функціонувати на базі обласного комунального підприємства «Аеропорт Суми». У цій школі курсанти з будь-якої точки земної кулі зможуть опанувати навчальний курс та отримати ліцензії на право управління повітряними суднами. Мова навчання – англійська. На першому етапі випускники школи зможуть одержати ліцензію на управління одномоторними суднами – літаками та гелікоптерами, а на другому – повітряними суднами з двома й більше двигунами.

Під час офіційної зустрічі голова обласної ради Володимир Токар привітав польських гостей на сумській землі, подякував їм за довіру. «Ми багато робимо нині для поліпшення інвестиційного клімату Сумщини і зацікавлені у створенні умов для бізнес-партнерів особливо з європейських країн. На моє переконання, розвиток авіа-галузі і функціонування аеропорту зокрема є одним із важливих моментів входження України до євроспільноти. Ми готові розвивати сумський аеропорт і розуміємо, що залучення в цю галузь інвесторів, - додатковий спосіб відкрити можливості нашого регіону для світу. Це підштовхнуло нас задуматися над створенням льотної школи - проекту, який забезпечить підготовку льотчиків як українських, так і іноземних».

Очільник депутатського корпусу висловив сподівання, що підписання Меморандуму дасть позитивний результат у розвитку україно-польських взаємовідносин. Він пообіцяв, що з боку обласної ради всі пункти будуть стовідсотково виконані.

Перший заступник голови Сумської ОДА Олександр Марченко наголосив, що аеропорт «Суми» має стратегічне значення для розвитку регіону. «Ми розпочали роботу над розробкою Стратегії розвитку аеропорту «Суми» і працюємо в цьому напрямку разом з Асоціацією «Аеропорти України» цивільної авіації. До розроблення стратегії залучені найкращі в Україні спеціалісти, які мають унікальний досвід. Ми не очікуємо великих дивідендів від реалізації проекту. Але створення льотної школи – це один з послідовних кроків «залітати» аеродром «Суми». Сьогодні є усі передумови для створення спільного проекту, який зможе підняти імідж області на міжнародному рівні і стати знаковим для подальшого розвитку Сумщини. Тому й ОДА, й обласна рада готові підтримати цей проект».

Представник компанії Графпром Авіейшн (Республіка Польща) Шимон Табакіернік подякував сумській владі за партнерство і висловив сподівання на плідну співпрацю.

Говорили присутні й про вантажоперевезення. Директор сумського аеропорту Костянтин Єфіменко наголосив, що злітна смуга може прийняти літаки вагою до 50 тонн, оскільки має зношеність. На реконструкцію потрібно 200 млн. грн., але в обласному бюджеті таких коштів немає.

Піотр Ротманський – представник польської компанії Ейр-Інновейшн, яка займається авіаційними вантажними перевезеннями, зазначив, що його компанія має досвід і готова надати підтримку, аби сумський аеропорт зміг пройти сертифікацію за євростандартами. Суми мають унікальні можливості авіатранзиту вантажів. У світі ведеться активна робота зі створення шляхів сполучення Південно-Східної Азії з Європою. Польський гість зазначив, що вони готові подати заявку на отримання коштів ЄС для реконструкції сумського аеропорту.

«Ми зацікавлені у відновленні роботи сумського аеропорту, - це безперечно. Тому ваша допомога у реалізації плану розвитку цього об’єкту є неоціненною. Сподіваємося, що це лише один із перших кроків на шляху до подальшої плідної співпраці. Нам є чому у вас навчатися і дуже хотілося б максимально швидко вийти на той рівень розвитку, на якому зараз перебуває Республіка Польща», - наголосив під час підписання документу перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль.

Сторони впевнені, що підписання Меморандуму стане черговим кроком до підтвердження ділових стосунків між країнами і запорукою подальшого розвитку дружніх відносин між Україною та Республікою Польща. 

Підготовка до чергової сесії обласної ради

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus