Керівники Сумщини та представники ЦГЗ МОЗ України обговорили майбутні плани профілактики захворювань у регіоні

Учора, 2 листопада, відбулась нарада за участі заступника очільника Сумської обласної ради Тетяни Головко, першого заступника голови та керівника апарату ОДА Олександра Марченка та Дмитра Живицького, начальника управління охорони здоров'я ОДА Сергія Бутенка та представників Центру громадського здоров'я МОЗ України, заступника Генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами Лариси Гетьман, начальника відділу управління проектами та міжнародної співпраці Віталія Каранди та інших.

Учасники зустрічі обговорили важливі питання системи охорони здоров’я та окреслили майбутні плани профілактики захворювань на Сумщині. 

За повідомленням представників Центру громадського здоров'я, які є отримувачами коштів з Глобального фонду на профілактику захворювань вразливих груп населення, на сьогодні правління фонду зменшує своє фінансування. Тому має намір перекласти частину фінансових зобов'язань на державні органи влади.

Відтак на наступний 2018 рік було розроблено пілотний проект, яким передбачено фінансування Глобальним фондом Сумської та Полтавської областей у частині надання базового пакету послуг, що має бути гарантований державою для запобігання епідемій.

Цей пакет послуг включає в себе протидію туберкульозу, ВІЛ/СНІДУ і профілактику захворювань вразливих груп населення.

Кошти від правління Глобального фонду надійдуть у бюджет області у 2018 році. Під них має бути розроблена нова програма, що включатиме заходи, передбачені Глобальним фондом та ЦГЗ МОЗ України, які відповідатимуть необхідним вимогам.

Також розглядалась можливість створення регіонального Центру громадського здоров'я, який би міг у майбутньому забезпечити надання вищезазначених послуг, але вже за рахунок держави.

У результаті зустрічі учасники домовилися детально відпрацювати подальший механізм заміщення зобов'язань правління Глобального фонду місцевим органом державної виконавчої влади.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 листопада 2017, 14:37

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus