В Сумській обласній дитячій лікарні відкрили сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії

У Сумській обласній дитячій клінічній лікарні відкрили оновлене сучасне відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Посильну участь у проведенні ремонтних робіт, придбанні медичного обладнання, спеціалізованих меблів, побутового обладнання взяв на себе благодійний фонд «Технологія», який витратив на це 6,5 млн. грн.

Відтак у відділенні відремонтовані палати, замінено віконні та дверні блоки, опалювальну та каналізаційну систему, встановлено сучасну систему моніторингу пацієнта, вентиляційну систему, замінено всю сантехніку та систему освітлення. Придбано сучасне медичне обладнання – наркозно-дихальний апарат, операційно-оглядова лампа, опромінювачі-рециркулятори бактерицидні, станція моніторингу, стіл операційний, приліжкові електрично-кисневі панелі тощо. Закуплено нові спеціалізовані та медичні меблі, побутове обладнання.

Тож саме представники БФ «Технологія» вручили головному лікарю СОДКЛ Ігорю Змислі ключі від відділення і запросили на оглядини поважне товариство, серед якого – керівники області та міста, благодійного фонду, лікарі, батьки дітей, представники ЗМІ.

Відкриваючи відділення, очільник лікарні зазначив, що завершився проект дворічної модернізації операційних, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. «Це модернізація європейського рівня. Благодійний фонд «Технологія» таким чином наглядно показав, що чужих дітей не буває», - наголосив Ігор Змисля.

Голова обласної ради Володимир Токар зазначив, що діти – це наше майбутнє і ми не маємо права забувати про проблеми малечі. Тому, вважає, депутатський корпус повинен робити все необхідне, аби створювати для них нормальні умови перебування в лікарні. «За останні 10 місяців, коли головним лікарем був призначений Ігор Змисля, я не менше п’яти разів побував тут. Ми обговорили проблеми лікарні і все, що обіцяли, ми зробили. Наразі завершується ремонт покрівлі, закуплений сучасний рентгенапарат, зроблений ремонт у рентгенологічному відділенні. Зараз робимо котельню, бо у закладі з 2010 року не було гарячої води, у планах – осучаснити хірургічне відділення. Лише у поточному році з обласного бюджету на дитячу обласну лікарню витрачено понад 5 млн. грн.», - наголосив Володимир Токар.

Серед іншого очільник депутатського корпусу області подякував меценату Володимиру Зайцю за те, що той дбає про дітей і вкладає величезні кошти у обласну дитячу лікарню і здоров’я малечі.

Голова ОДА Микола Клочко сказав, що обласна влада, в контексті медичної реформи, робить кроки, аби осучаснити нашу медицину. «Ми маємо створити всі умови, аби діти з усієї області отримували якісні послуги. Тому я вдячний і депутатському корпусу обласної ради і голові Володимиру Токарю за те, що вони підтримують рішення, направлені на розвиток лікувальних закладів Сумщини».

«Сьогоднішня подія визначна не лише для обласної лікарні, а й для Сумщини в цілому, - зазначив начальник відділу охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко. – Такого відділення не було у нас десятки років. Ці умови, які тут створені, дозволяють не лише на високому рівні прооперувати дитину, а й належним чином провести післяопераційний період».

Сумська обласна дитяча клінічна лікарня функціонує з 1988 року, як багатопрофільний лікувальний заклад, який надає кваліфіковану спеціалізовану консультативну поліклінічну,  стаціонарну, планову та виїзну екстрену медичну допомогу дитячому населенню області.

У лікарні працюють 113 лікарів, 43% мають вищу кваліфікаційну категорію, в тому числі 3 кандидати медичних наук, 1 - Заслужений лікар України. Тут функціонує консультативна поліклініка, планова потужність якої 240 відвідувань у зміну, фактична – 280 відвідувань у зміну. Спеціалісти поліклініки надають спеціалізовану медичну допомогу дітям за 21 спеціальністю. Щороку в лікарні отримують стаціонарне лікування близько 13 тисяч дітей області, серед яких майже 40% складають мешканці сільської місцевості.

У закладі - 400 спеціалізованих ліжок, функціонують 16 відділень. Одним із найважливіших відділень у закладі є відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яке розгорнуто на 10 ліжок. До нього щорічно госпіталізується близько 300 дітей віком від 29 днів до 17 років з різноманітною соматичною, інфекційною та хірургічною патологіями, які становлять загрозу для життя.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 23 жовтня 2017, 16:28

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus