Депутати висловилися за підтримку промислових підприємств

Серед низки питань, які виносилися 20 жовтня на розгляд постійної комісії обласної ради з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та паливно-енергетичного комплексу, першим було розглянуто стан і перспективи виконання плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року. Насамперед йшлося про заходи з підтримки та стимулювання розвитку бюджетоутворюючих промислових підприємств області, а також роль народних обранців у їх реалізації.

Як зазначив голова депутатської комісії Андрій Кисіль, саме депутати-промисловці стали ініціаторами розгляду цієї проблеми, запросивши до розмови керівників провідних у Сумах промислових підприємств. Кожен поділився проблемами і планами своїх колективів.

Так, вони були одностайними в тому, що поруч з модернізацією систем і обладнання підприємств, пошуком замовлень, ринком збуту продукції, запровадженням енергозберігаючих технологій, ключове місце займає кадровий потенціал.

Генеральний директор концерну «NICMAS»Андрій Татусько говорить, що вони працюють над розширенням виробництва, є перспектива наростити свої потужності втричі. Адже розвинене в Сумах компресобудування не має аналогів в Україні. Одна біда – кращі висококваліфіковані спеціалісти виїздять на роботу в Польщу, Чехію, навіть у Китай, де за те ж саме виконане завдання отримують значно вищу зарплату ніж в Україні.

На серйозній кадровій проблемі на підприємстві наголошує й директор з матеріально-технічного та інформаційного забезпечення ПАТ «Сумське НВО»Олексій Рябенков:

- У нас є реальні проекти розвитку, але відсутня необхідна стабільність у замовленнях, а відтак і маємо заборгованість із заробітної плати. Ось чому наші спеціалісти шукають кращі місця.

- Тільки здорова конкуренція, вчасно виплачена висока заробітна плата, гарантований соціальний пакет, зможуть повернути на наші підприємства кваліфікованих робітників, - зауважує координатор Коаліції малого та середнього бізнесу області СвітланаІченська. - Поляки, приміром, активно співпрацюють з нашими ПТУ, агітують до себе на роботу випускників, обіцяючи «золоті» гори.

Проти того, щоб ми готували, а потім віддавали кудись спеціалістів, коли у самих їх не вистачає, висловився представник машинобудівників Олексій Рябенков. Цю тему одразу підхопив голова депутатської комісії Андрій Кисіль, наголосивши, що треба уже в найближчий час спільно – влада, виробники-роботодавці, навчальні заклади – обговорити це питання, узгодити дії, аби наші представники робітничих професій мали можливість знайти на сумських підприємствах хорошу роботу.

Категоричним, але зі знанням справи, був у своєму виступі екс-голова обласної ради Марк Берфман. Детально проаналізувавши ситуацію, Марк Абрамович назвав кілька чинників, які заважають розвитку області. Насамперед йдеться про зменшення видобутку нафти в області – а це зменшення надходжень у місцеві бюджети, скорочення робочих місць, відтак збільшення безробітних,непрактичне використання нашого багатства – лісів. На превеликий жаль, ми пиляємо ліс, вивозимо за межі області, держави, тоді як переробляємо на місці менше одного відсотка, наголошує Марк Берфман. А це знову ж таки – робочі, місця, доходи в місцеву казну.

- А зайдіть до наших магазинів, - говорить він, - там на полицях відсутні товари від місцевих сільгоспвиробників. А все тому, що пробуксовує переробна галузь.

Марк Абрамович розповів, що свого часу саме виробництво цукру в нашому регіоні спонукало розвитку машинобудівної галузі. А сьогодні нам масово потрібні енергозберігаючі лічильники, які могли б виготовлятися у Сумах. А тому, щоб підтримати наші провідні промислові підприємства, депутати мають не екзаменувати їх, а сприяти пошуку і наданню фронту робіт для місцевих проектів.

Депутати і запрошені на засідання комісії досить активно дискутували на запропоновану тему, зійшовшись на думці, що Стратегія регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року потребує змін, конкретних додаткових заходів, аби стимулювати розвиток бюджетоутворюючих промислових підприємств області.

- Стратегічне планування розвитку області – потрібне, - констатували присутні, - а ще – відповідальне ставлення до справи.

Як підсумок розмові, було прийнято рішення рекомендувати ОДА опрацювати можливість внесення змін до плану реалізації Стратегії.

Останнє оновлення на П'ятниця, 20 жовтня 2017, 15:03

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus