Держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування вчили як запобігти конфлікту інтересів

За ініціативи Національного агентства з питань запобігання корупції, сьогодні, 17 жовтня, у приміщенні конгрес-центру СумДУ відбувся семінар-тренінг. Він був організований у рамках всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії з роз'яснення законодавства про конфлікт інтересів «Конфлікт інтересів: треба знати!».

Антикорупційний тренінг провели представники НАЗК для державних службовців, представників органів місцевого самоврядування та керівників громадських організацій Сумщини. Участь у заході взяв перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

За словами посадовця, такі заходи необхідні, адже під час роботи у державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів виникає дуже багато питань стосовно можливого конфлікту інтересів.

«У контексті загальнодержавного курсу на боротьбу з корупцією питання конфлікту інтересів є актуальним як ніколи. Ми повинні протидіяти та запобігати їй у будь-яких виявах, а для цього потрібно мати певні знання та досвід. Я впевнений, що цей тренінг стане корисним для кожного з нас», - зауважив перший заступник голови обласного депутатського корпусу.

Окрім цього Анатолій Якович подякував представникам Національного агентства за додаткові знання та консультації, якими можуть скористатися присутні.

«Корупція часто пов'язана з конфліктами інтересів. Фахівці НАЗК і ПРООН розробили методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання цього явища. Зараз важливо їх поширити, щоб ті, хто можуть опинитися у двоякій ситуації, розуміли, як це може вплинути на об'єктивність прийняття рішень і неупередженість при виконанні службових обов'язків, а також чим вони ризикують, якщо ігнорують такі конфлікти», – говорить керівник другого відділу (Східний регіон) Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень  щодо запобігання корупції Ігор Степанов.

Ігор Олександрович надав загальне визначення потенційного та реального конфліктів інтересів, визначив обов’язки та відповідальність сторін, ознайомив присутніх із порядком врегулювання конфлікту інтересів.

Також під час тренінгу учасникам пояснили конкретні типові приклади конфлікту у державній службі та в органах місцевого самоврядування.

Зазначимо, що це вже друга щорічна інформаційна кампанія, яку проводять фахівці НАЗК з метою роз'яснення законодавства про конфлікт інтересів. Подібні семінари-тренінги відбудуться в кожній з областей України. Цього року першою серед них стала Сумщина.

Останнє оновлення на Вівторок, 17 жовтня 2017, 16:19

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus