Пішов у вічність в сяйві юних літ

Це наче про нього, Сергія Табалу (Сєвєра), Героя України, Почесного громадянина м. Суми, наймолодшого кіборга, що пішов у небуття у свої неповні 19 років, написані пісенні рядки. І коли вони звучали, сліз не могли стримати не тільки жінки, а й загартовані життям чи воєнними незгодами чоловіки.

А що вже казати про маму Оксану і бабусю Людмилу Анатоліївну? Минуло три роки від дня героїчної загибелі сина й онука, а вони чекають Серьожу з відрядження. Для них – він, їхній маленький бешкетник, живий. Хоча вже ніколи не додивиться своїх кольорових снів, ніколи не стане батьком, ніколи не візьме на руки сина (взагалі мріяв про сімох!), а бабуся ніколи не дочекається внуків… Він назавжди залишається в пам’яті рідних, друзів, побратимів веселим, оптимістом до останнього подиху, мудрим і розсудливим не за роками, відважним, готовим до самопожертви. А ще в скроні б’ють його слова-кредо: «Я гордий, що захищаю Україну. Шкодую, що можу тільки один раз віддати своє життя за Вітчизну!»

- Я стояла перед ним на колінах, просила не йти на війну, - говорить мама Оксана, - але син, одужавши після тяжкого поранення, знову повернувся на передову.

- Бо він був більше ніж син, він патріот всієї України, - пояснює його побратим Сергій Супрун.

- Сергій був доброю, вихованою дитиною, відстоював свої переконання, багато читав, особливо історичної літератури, - додає директор школи Григорій Петрюченко, - він виріс істинним патріотом України. Я згадаю про свого учня практично щодня, бо проїжджаю повз вулицю, що носить його ім’я.

Мабуть, не випадково саме напередодні Дня захисника України відбувалася репрезентація художньо-документальної повісті «І повернувся білим журавлем…», присвячена Серьожі Табалі. Але захід з офіціозу в актовому залі Сумської спеціалізованої школи № 9, де навчався Герой, мимоволі перелився у вечір-спогад, вечір-реквієм. На нього прийшли рідні, друзі, педагоги Сергія Табали, учні місцевої школи №9, ліцеїсти з кадетського корпусу, студенти ПТУ, представники громадськості.

Автор книги - відомий сумський письменник і журналіст - Петро Нестеренко розповів, як збирав матеріали для книги, записував спогади рідних, друзів, учителів, однодумців Героя.

Коли в столиці України розпочалася Революція Гідності, Сергій став активним її учасником. А щойно розгорілися події на сході України, відразу ж відбув на фронт, де став у стрій захисників Донецького аеропорту. Боєць 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор» Сергій Табала загинув 6 листопада 2014 року, тримаючи оборону Донецького аеропорту. Найвищу державну відзнаку «Герой України» за особисті мужність, героїзм, незламність духу, виявлені в захисті державного суверенітету та цілісності України, за внука отримала бабуся Людмила Анатоліївна. 

Молодий патріот, безстрашний боєць став символом мужності, братерства та самопожертви в ім’я майбутнього своєї Батьківщини.

- Сьогодні, напередодні нашої зустрічі, йшов дощ, - говорив голова обласної письменницької організації Олександр Вертіль, - це сльози за юною душею. А потім визирнуло сонце – як пам'ять про Героя.

Усі, хто брав слово, наголошував, що книга про Сергія Табалу не буде припадати пилом, а стане орієнтиром у житті для інших захисників Вітчизни. Повість «І повернувся білим журавлем..» - цей своєрідний довідник мужності - займе гідне місце в бібліотеках. На заході примірники книги з автографом автора отримали представники навчальних закладів Сум.

Цього дня звучали щирі спогади, щемні пісні у виконані Василя Будянського, артистів Сумської обласної філармонії. Гімн Революції Гідності «Пливе кача» всі слухали стоячи, певно, в душі проклинаючи війну, і не важливо хто, коли і чому її розпочав. Ми проти війни – бо це смерть, що нещадно косить молоді життя.

Сергій Табала пішов у вічність в сяйві юних літ. Відлетів журавлем у вічний вирій. Але щовесни журавлі повертаються! І ми будемо чекати...

Останнє оновлення на Вівторок, 17 жовтня 2017, 08:17

Оголошення

22 червня 2018 року об 11.00 у Кролевецькому районі відбудеться виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства з порядком денним:

1. Про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції.
2. Про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus