Територіальні громади Сумщини закликають до співробітництва у рамках реалізації спільних проектів

З початку імплементації Закону України «Про співробітництво територіальних громад» міжмуніципальна співпраця розглядалася як один з елементів комплексної реформи місцевого самоврядування. Тож між громадами вже почали укладатися договори, в рамках яких ОТГ та окремі населені пункти реалізують спільні проекти, що розвивають території, підвищують якість та доступність послуг, сприяють ефективному використанню коштів місцевих бюджетів.

Про розвиток такого співробітництва йшла мова за «круглим столом» у Сумському відокремленому підрозділі Центру розвитку місцевого самоврядування. Керівники області, Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА, очільники ОТГ та експерти обговорили ідею та концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко наголосила, що процес об’єднання територіальних громад на Сумщині триває і вже прийшов час зробити висновки, як громади будуть конкурувати і вибудовувати свою співпрацю між собою. «Зараз це питання актуальне, бо громади стали «на ноги», бачать свій ресурс і розуміють, у якому напрямку їм рухатися далі. Однозначно, що треба пробувати застосовувати різні моделі співпраці, тим більше, що громади не обмежені територіально. А ми маємо відпрацювати алгоритм спільних дій і допомогти громадам у межах своєї компетенції», - зазначила посадовець.

Її підтримав директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак: «Це питання не нове для області. Однозначно, не всі громади одразу погодяться на співробітництво. Треба концептуально визначитися з проектами розвитку на користь громади. Нехай їх буде поки що 2-3, але щоб вони були корисними і принесли результат. Це можуть бути проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури, створення комунальних підприємств, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції тощо. Розвиткові проекти сприятимуть зайнятості населення, залучатимуть в ОТГ додаткові фінансові ресурси».

Основними напрямками проектів співробітництва громад учасники «круглого столу» вбачають спільне фінансування підприємств комунальної форми власності, придбання техніки та обладнання для збору й вивезення ТПВ, вирішення проблеми якісного транспортного обслуговування, ремонт автодоріг місцевого значення, підвищення якості надання медичних послуг тощо.

Під час обговорення присутні зійшлися на думці: якщо проекти потрібні громаді, то ініціатива має йти від апарату управління ОТГ.

Юрисконсульт Центру місцевого самоврядування Марина Лобова розповіла про сутність та форми, механізми стимулювання співробітництва територіальних громад, навіщо їм це потрібно, навела приклади досвіду співробітництва територіальних громад в інших областях України, репрезентувала концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки. За її словами, подібна програма – перша в Україні. Її мета – створення сприятливого середовища для реалізації в області механізму співробітництва територіальних громад, насамперед, для реалізації спільних проектів розвитку.

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зазначила, що депутатський корпус готовий до співпраці, і Центр розвитку місцевого самоврядування разом із ОТГ можуть розраховувати на підтримку обласних обранців.

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 вересня 2017, 17:09

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus