Микола Березін в ефірі телеканалу ATV про бюджетні кошти та зловживання у земельній сфері

Голова бюджетної комісії обласної ради Микола Березін розповів про створення і діяльність робочої групи щодо перевірки ефективного використання природних ресурсів.

Зокрема мова йшла про відрахування коштів до місцевих бюджетів з гектара використання землі, які не надходять до обласної казни. Ці гроші, на думку Миколи Березіна, мають іти на ремонт і облаштування доріг, лікарень, навчальних закладів тощо. «Першим робоча група перевірила Охтирський район, - говорить депутат, - де працюють нафтогазовидобувні компанії.

Ми побачили, що там є можливості наповнення бюджету від використання земель. Компанії мають надприбутки від використання наших надр, але платять копійки – це насмішка над областю. Також найбільше невиконання зі сплати за землю – в Буринському районі. Саме з цієї причини туди був наступний наш візит. Порушення, які ми виявили, характерні для багатьох районів: немає чіткого обліку і аналізу земель за категоріями, землі використовуються не за призначенням, низькі грошові оцінки за землю тощо. Але такої «зустрічі» депутатам не влаштовували ніде».

Микола Березін говорив про те, що на місцях керівництво районів не приділяє цим питанням значної уваги, а в деяких випадках і прикриває фірми, які використовують землі не за призначенням. Також під час ефіру піднімалася тема затягування факту побиття в Буринському районі робочої групи, відсутність координації управлінь та відомств у питанні раціонального використання земель.

Більш детально дивіться за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=HMFDaUQmyWQ

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus