Заступник голови обласної ради взяла участь у прес-конференції, присвяченій проблемі дитячої паліативної допомоги

«Є багато невиліковних хвороб, одна із них – відсутність людяності», - на цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко під час прес-конференції, яка відбулася 26 вересня в театрі ім. М. С. Щепкіна у рамках театрального арт-проекту «Оскар і Рожева Пані».

На прес-конференції, покликаній привернути увагу суспільства до проблем невиліковно хворих дітей, були присутні актриса, головна героїня спектаклю Ірма Вітовська, режисер Ростислав Держипільський, заступник голови ГО «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольникова, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія Лисенко, громадські діячі, волонтери та представники ЗМІ.

Ідея арт-проекту «Оскар і Рожева Пані» з’явилася у 2012 році, проте втілилася лише у 2015-му. За цей час вистава спонукала людей — медиків, духовенство, вірян та владу — об’єднатися і діяти разом задля допомоги невиліковно хворим дітям.

«Зараз ми спільно з обласною державною адміністрацією працюємо над розробкою програми паліативної допомоги в Сумській області. Хотілося б, щоб долучилися громадські активісти та інші небайдужі жителі. Важливо, щоб ті, хто потребують паліативної допомоги якісно та в повній мірі її отримали», - зауважила заступник голови депутатського корпусу Сумщини Тетяна Головко.

На меті учасники проекту мають не скільки благодійну функцію, як освітню – розказати, що таке паліативна допомога. Місія благодійного театрального спектаклю – створення в Україні повноцінної системи паліативної допомоги для дітей, яка на сьогодні відсутня.

«Ми повинні розлучитися з пересторогами, що ці люди інші, та не боятися заходити у хоспіси. Це нормальні заклади. Такі, як пологові будинки, де людям допомагають народитися на світ, а тут їм безболісно допомагають прожити залишок життя, –  говорить ініціатор проекту Ірма Вітовська. - Ми не можемо подовжити їй життя, але ми хочемо і зобов’язані позбавити дитину болю, зробити той відрізок життя, який відміряний Богом, якісним і кольоровим».

Повна зала глядачів, які завітали на перегляд «Оскара і Рожевої Пані» свідчила про те, що сумчани не байдужі до чужих проблем. Організатори благодійних скриньок ГО «Клуб Шанс» та ГО «Джерело Життя» зібрали за вечір 5 448 грн.  Ці кошти будуть передані громадській організації «Батьки онкохворих дітей» для закупівлі медикаментів та медичних засобів у онкогематологію Сумської обласної дитячої лікарні.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 27 вересня 2017, 16:31

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus