Проблема медиків буде вирішена

Депутати Сумської обласної ради з постійних комісій з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва провели 21 вересня спільне засідання. У діловій розмові народних обранців також узяли участь перший заступник та заступник голови ОДА Олександр Марченко та Ірина Купрейчик, начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко, керівники окремих громад області.

Заступник голови обласного парламенту Тетяна Головко наголосила, що оперативність цього зібрання обумовлена насамперед нагальною потребою обговорити проблеми медичної галузі, зокрема пошуку шляхів погашення заборгованості оплати праці медиків.

Сьогодні місцеві органи влади роблять усе можливе, аби удосконалити мережі установ, запроваджуючи жорсткий режим економного використання енергоносіїв, скорочують не першочергові видатки. Однак до кінця року залишається дефіцит коштів на оплату праці у сумі більше 90 млн. грн. Про це повідомила директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко, детально поінформувавши присутніх у розрізі районів і міст області, де ця проблема особливо болюча. Крім того залишається складною ситуація із забезпеченням коштами медичних закладів, які надають спеціалізовану, зокрема екстрену меддопомогу. Не вистачає коштів на ліки для хворих на цукровий діабет і хронічну ниркову недостатність. Існує факт недофінансування й придбання паливно-мастильних матеріалів тощо.

Як виходять з непростої, часом критичної ситуації з ліквідацією заборгованості з виплатою заробітної плати медикам розповіли керівники Глухова, Охтирки, Великописарівського, Буринського, Тростянецького та Путивльського районів. Відповіли вони й на не дуже приємні запитання присутніх, адже, на думку депутатів обласної ради, на місцях намагаються «затягти» кошти з інших бюджетів і недостатньо працюють над пошуками власних резервів наповнення місцевих бюджетів, звідки частково йде й фінансування медичної галузі.

Обласна рада у свою чергу постійно приходить на допомогу районам і містам, дофінансовуючи медичну галузь, але її життєздатність залежить від консолідації зусиль усіх гілок влади на всіх рівнях. Тож депутати звернулися до керівників міст і районів до наступного засідання комісій підготувати розгорнуті поетапні заходи із ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати медикам.

Підсумовуючи спільне засідання, голова постійної комісії з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства Магомед Галаєв наголосив:

- Надія і упевненість є, що проблема медиків буде вирішена. Для цього маємо усі можливості.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus