За ініціативи депутата обласної ради у Ромнах показали фільм «Червоний»

«Боротьба, що триває досі» – це слоган українського фільму «Червоний», який репрезентували роменцям 16 вересня у рамках святкування Дня міста.

Близько 500 роменців зібралися у парку культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка, аби переглянути та обговорити історичний пригодницький фільм із його творцями, які завітали на захід - продюсером Андрієм Суярком, актором Ігорем Колтовським та режисером Зазою Буадзе.

Під час репрезентації фільму вони розкрили деякі секрети знімального процесу. Розповіли, що акторів шукали по всій країні. Лише для масовки залучили майже 800 чоловік, а зйомка одного епізоду вимагала роботи 15 каскадерів.

«Приємно було бачити багато молоді! Адже фільм носив далеко не розважальний характер, навпаки – в стрічці змальовані події 1947 року, зображено усю жорстокість і антилюдську природу ГУЛАГу і разом з тим хоробрість та сміливість українців, які організували повстання та втекли з концтабору», - говорить депутат облради, ініціатор показу фільму Вікторія Мурич.

Перед «Червоним», присутні переглянули сюжет одного із російських каналів про уродженця Ромен, «кіборга» Олександра Морозова, який перебуває у військовому полоні.

Після фільму глядачі провели паралель між головним героєм «Червоного», який потрапляє на каторгу в сталінський табір та їхнім земляком.

Автори кінокартини вважають, що їм вдалося створити справжнього українського кіногероя, а на думку самих роменців – це прототип їхнього Олександра, - незламного та хороброго духом.

Обласна обраниця подякувала творцям кінофільму за те, що завітали в Ромни та особисто поспілкувалися із жителями та гостями міста.  А також висловила вдячність активісту, волонтеру Олені Юраковій та громадській організації «Патріоти Роменщини» за допомогу в організації заходу.

«Можливо, роменці очікували з нагоди свята побачити якусь веселу картину чи комедію, але я глибоко переконана, що допоки на Сході нашої держави військові захищають українські кордони, ми повинні боротися з ворогом у свій спосіб – формувати національну свідомість, патріотизм та відновлювати історичну справедливість», - говорить Вікторія Мурич. 

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus