Про свою роботу відзвітують депутати освітянської комісії

На сесії обласної ради, яка відбудеться 15 вересня, звітуватимуть про свою роботу члени постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики.

До складу комісії входить п’ять депутатів, які працюють у сферах освіти, культури, спорту, тобто безпосередньо знають наявні проблеми цих гуманітарних галузей, як на місцях, так і на обласному та загальнодержавному рівнях.

З початку скликання постійною комісією було проведено 19 засідань, на яких розглянуто 179 питань. Серед них сесійні та листи і звернення, що віднесені до відання постійної комісії.

Депутати постійно беруть участь у розширених нарадах, колегіях, «круглих столах», конференціях територіальних представництв центральних органів влади, а також відповідних комітетів Верховної Ради України. Особлива увага парламентарів Сумщини приділяється контролю за реалізацією обласних цільових програм та рішень, що належать до компетенції комісії. Постійно розглядаються питання про хід їх виконання, затвердження та зняття з контролю. Адже молоде покоління потребує цікавого та розвиваючого дозвілля, рівних можливостей фізичного та духовного розвитку, оздоровлення в літній період.

На контролі постійної комісії знаходиться 10 рішень обласної ради, спрямованих на розвиток освіти, молоді та спорту.

За ініціативи постійної комісії з метою якісного та своєчасного фінансування закладів професійно-технічної освіти, створення реальних передумов для децентралізації влади в країні обласна рада схвалила Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенцій з державного бюджету. Як результат, на підготовку кадрів у таких освітніх закладах Сумської області з Державного бюджету до обласного бюджету у 2016 році було виділено субвенцію у сумі 41 млн. грн.

За дорученням керівництва обласного парламенту депутати опрацювали та внесли на розгляд сесії обласної ради відповідні звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України та інших зацікавлених осіб з метою якнайшвидшого вирішення порушених проблем на державному рівні. На теперішній час комісія опікується питанням фінансування закладів професійно-технічної освіти області у 2018 році.

Не залишились байдужими депутати і до вивчення численних звернень від батьків учнів спеціалізованого навчального закладу – Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка щодо належної роботи ліцею-інтернату. За дорученням постійної комісії була створена робоча група обласної ради з вивчення стану організації виховної роботи та військово-патріотичного виховання у цьому навчальному закладі. За підсумками роботи групи, депутати постійної комісії заслухали інформацію про хід її діяльності та подальші напрямки роботи. На цей час це питання також залишається на контролі депутатів.

Обранці брали активну участь у з’ясуванні питання утворення комунального закладу Сумської обласної ради «Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю «Барса», перепрофілювання Хоружівського будинку-інтернату на Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та активно долучилась до підготовки та затвердження відповідних рішень обласної ради.

Надалі постійна комісія визначила такі пріоритетні завдання: вивчення проблем та внесення рекомендацій щодо створення умов розвитку туризму на Сумщині і пропозицій стосовно розвитку фізичної культури та спорту, роботи закладів професійно-технічної освіти.

Останнє оновлення на Середа, 13 вересня 2017, 12:34

18.07.2018 року о 10.00 годині у приміщенні обласної ради (2 поверх, кімната 29) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus