Життєздатність медичної галузі в області залежить від консолідації зусиль усіх гілок влади

Проблемам медичної галузі в області було присвячене спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров'я, материнства та дитинства.

У роботі комісій узяли участь заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, перший заступник голови ОДА Олександр Марченко, керівники відповідних підрозділів обласної адміністрації.

Як відомо, в останні роки заклади охорони здоров’я здійснюють свою діяльність в умовах хронічного недофінансування. Нинішнього року проблема тільки загострилася через відтермінування медичної реформи та перерозподіл фінансових потоків між адміністративно-територіальними одиницями внаслідок створення ОТГ. Дефіцит коштів у поточному році склав приблизно 258 млн. грн.

Як зазначили присутні, обласна рада спільно з адміністрацією постійно опікується питанням забезпечення доступної та якісної медичної допомоги, а також оптимізації ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

- За рахунок вільного залишку, а також коштів від перевиконання місцевих бюджетів додатково на утримання закладів медицини цього року було направлено 33,9 млн. грн., з яких 9,4 млн. грн. – кошти обласного бюджету, - проінформувала директор Департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко. - У липні додаткову дотацію отримали медичні працівники Буринського і Середино-Будського районів. Передача коштів тільки частково дозволила погасити заборгованість.

За рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету профінансовано й капітальний ремонт будівлі харчоблоку Сумської обласної клінічної лікарні по вул. Троїцька, 48 в м. Суми, реконструкцію гаража на 26 санітарних автомобілів Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 2 618 тисяч грн. було спрямовано на придбання медичного обладнання.

Сьогодні місцеві органи влади роблять усе можливе, аби удосконалити мережі установ, запроваджуючи жорсткий режим економного використання енергоносіїв, скорочують не першочергові видатки. Однак до кінця року залишається дефіцит коштів в обсязі 222,1 млн. грн., з них на оплату праці з 93,2 млн. грн. – особливо болюча ця проблема по Великописарівському, Середино-Будському, Буринському, Путивльському районах та м. Охтирка.

Залишається складною ситуація із забезпеченням коштами медичних закладів, які надають спеціалізовану, зокрема екстрену меддопомогу. Не вистачає коштів на ліки для хворих на цукровий діабет і хронічну ниркову недостатність. Існує факт недофінансування й придбання паливно-мастильних матеріалів тощо.

Депутати стверджують, що неодноразові звернення до керівництва держави, профільних міністерств не увінчалися успіхом. Одна надія – на власні сили. Тому, наголошують народні обранці, життєздатність медичної галузі в області залежить від консолідації зусиль усіх гілок влади на всіх рівнях.

Нині вишукуються резерви для виділення з обласного бюджету частини коштів на оплату праці медиків, а місцеві ради в свою чергу мають забезпечити співфінансування. Тільки миром, за кошти громади усієї області можна буде придбати й лінійний прискорювач такий необхідний для комунального закладу «Сумський обласний онкологічний диспансер».

Також читайте:

Увага!

17 серпня о 10.00 (каб.29) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Електронні петиції

Документи облради

youtube twitter facebook google plus